Handel

Nowe płatności internetowe od ING

Fot. Shutterstock

ING Bank Śląski, jako pierwszy bank na polskim rynku, wprowadził płatności internetowe, oferując również możliwość opóźnienia zapłaty za zakupiony towar nawet do 21 dni.

Propozycja ING jest próbą wejścia na rynek, który jakiś czas temu banki oddały bez walki niezależnym operatorom płatności. – imoje to pierwsze płatności dla sklepów internetowych dostarczane przez bank. Klient znajdzie tu wszystkie najpopularniejsze metody płatności za zakupy online: BLIK, natychmiastowe przelewy bankowe, karty płatnicze oraz nowość na polskim rynku – opcję Twisto, czyli płatność opóźnioną o 21 dni. To zupełnie nowe podejście do zakupów internetowych – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

Rozwiązanie Twisto „kup teraz, zapłać za 21 dni” pozwala płacić w sklepie internetowym w późniejszym terminie – bez rejestracji czy podpisywania dodatkowych dokumentów. W chwili, gdy klient robi zakupy, specjalny algorytm w ciągu milisekund weryfikuje jego wiarygodność na podstawie kilkuset danych, tzw. śladów internetowych. Dzieje się to w tle, w sposób niezauważalny dla klienta. Do realizacji zakupu wystarczy jedno kliknięcie (nie trzeba przepisywać żadnych kodów czy stosować innych form autoryzacji).

Klienta sklepu usługa ta nic nie kosztuje, o ile oczywiście nie będzie zwlekał z płatnością dłużej niż 21 dni. Wówczas musi zapłacić 10 zł za każdy kolejny okres. O zbliżaniu się terminu jest informowany mailowo.

Sklep internetowy płaci z kolei prowizję – tak jak od każdej innej metody płatności online. Co jednak ważne, sprzedawca dostaje od operatora pieniądze za transakcję już następnego dnia roboczego.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]