Prawo i podatki

Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych – wrzesień 2018

Fot. Shutterstock

Co nowego w prawie? Czego możemy się spodziewać  w najbliższym czasie? Kontynuujemy nasz cykl z informacjami  najistotniejszymi z punktu widzenia przedsiębiorcy.

Ujawnianie danych podatkowych osób prawnych

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych, podano do wiadomości publicznej pierwsze dane podatkowe podmiotów, których przychody w roku poprzednim przekroczyły kwotę będącą równowartością 50 mln euro, a także działających w formie podatkowej grupy kapitałowej, niezależnie od osiąganych przez nią przychodów. 

Minister Finansów będzie teraz co roku upubliczniał indywidualne dane podatników CIT zawarte w deklaracji rocznej, które później będą co kwartał aktualizowane. 

Ponadto do wiadomości publicznej mogą być podawane indywidualne dane podatników dotyczące procentowego udziału kwoty podatku dochodowego w zysku brutto wykazanym w sprawozdaniu finansowym. 

Pierwsza publikacja (na stronie MF) objęła dane z lat podatkowych 2012–2017. Następne, dotyczące kolejnych lat, będą się ukazywać co roku do 30 września. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]