Liderzy

Dla rodzin podobnych do naszej

Fot. Filip Miller

Anita Hawryńska, pionierka budownictwa pasywnego w Polsce, hołubi, niczym własne dziecko,  każdy dom, który stawia jej firma.  – Nic nie mówi o nas tyle, co realizacje, które po sobie zostawiamy – twierdzi. 

Współzałożycielka i prezeska Edificio zawsze chciała być samodzielna. Pierwszą pracę, jako hostessa, podjęła, jeszcze będąc w liceum, a od rodziców wyprowadziła się zaraz po 18. urodzinach. Studiowała zarządzanie i marketing w Wyższej Szkole Handlowej w rodzinnych Kielcach i jednocześnie pracowała w agencji reklamowej, koordynując m.in. organizację targów dla branży budowlanej, współpracowała też przy kręceniu programów dla telewizji. 

Po uzyskaniu licencjatu przeniosła się do Warszawy. Tu znów naukę (w Wyższej Szkole Menedżerskiej SIG) łączyła z pracą, ale tym razem w banku. Zaczynała jako kasjerka, lecz już po miesiącu awansowała do działu private banking. Po przejściu intensywnych szkoleń („otrzymałam wtedy ogromną dawkę wiedzy z zakresu finansów i bankowości”) – inwestowała pieniądze klientów. 

– To była dla mnie ważna lekcja. Obserwowałam, w co inwestują, na czym zarabiają i na czym tracą osoby mające finansową nadwyżkę – wspomina po latach i dodaje, że te wszystkie doświadczenia zawodowe były dla niej ważne. – Uczyłam się, poznawałam inspirujących ludzi, ale od zawsze wiedziałam,  że to tylko etap w drodze do czegoś własnego. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]