Wydarzenia

Spotkanie firm rodzinnych w Katowicach

11–14 października w Katowicach odbędzie się 11. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY 2018. Głównym celem wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych jest ukazanie wizerunku firm rodzinnych jako przedsiębiorstw, które w głównej mierze tworzą polską gospodarkę, oraz jako podmiotów innowacyjnych, które aspirują do ciągłego rozwoju, zdobywając nie tylko rynek polski, ale przede wszystkim rynki zagraniczne.

W ciągu trzech dni Katowice staną się miejscem spotkań przedsiębiorców rodzinnych z administracją rządową, przedstawicielami samorządów oraz środowiskiem naukowym i eksperckim. Wśród prelegentów i gości specjalnych wydarzenia będzie można spotkać założycieli i prezesów największych polskich firm rodzinnych, takich jak Selena FM, Mokate, Comarch, Colian Holding, Hasco-Lek i wielu innych. Nie zabraknie także wiedzy eksperckiej i naukowej, gdyż swój udział potwierdzili prof. Tadeusz Uhl (Akademia Górniczo-Hutnicza), dr hab. Andrzej Sobaś (profesor ASP w Krakowie), Zuzanna Skalska (badaczka trendów w biznesie), a także prof. Andrzej Blikle (Honorowy Prezes IFR).

U-Rodziny to wyjątkowe wydarzenie, które służy integracji, wymianie doświadczeń i planowaniu wspólnych przedsięwzięć przez firmy rodzinne. Hasło przewodnie „Aspiracje i możliwości” nawiązuje do głównego pytania, na które spróbują odpowiedzieć uczestnicy zjazdu: „Czy polskie firmy rodzinne mogą odgrywać ważną rolę w europejskiej i światowej gospodarce?”.

Prelegenci i zaproszeni goście będą rozmawiać o inwestowaniu w rozwój technologii, o nowych wyzwaniach w obliczu czwartej rewolucji przemysłowej, o patriotyzmie regionalnym i ekspansji zagranicznej polskich firm rodzinnych, a także o wizerunku i postrzeganiu polskich marek na świecie. Poruszone także zostaną „tradycyjne” tematy, takie jak sukcesja w firmach rodzinnych, zmiany prawne i podatkowe dotyczące przedsiębiorców oraz efektywne zarządzanie i polityka kadrowa.

U-Rodziny to nie tylko konferencja merytoryczna, ale też świetna zabawa na uroczystym balu i okazja do świętowania wśród przedsiębiorców rodzinnych. Gala wieczorna odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a dla gości wystąpią Marcin Wyrostek & Corazon oraz zespół SoundMachine. Dodatkową atrakcją będzie wieczór artystyczny w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia – jednej z najbardziej unikalnych sal koncertowych nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.

Więcej informacji na stronie www.u-rodziny.pl.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]