Dookoła świata

Najwyższy poziom relaksu

Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort. Fot. Materiały prasowe

Aby zrelaksować ciało i ducha, potrzebne są: odrestaurowany zamek lub ostatecznie pałac, ale koniecznie z bogatą historią, atrakcyjna krajobrazowo okolica i oryginalne spa. Akurat mamy takie. Oto pięć wyjątkowych pałacowo-zamkowych hoteli, w których oddycha się historią nawet podczas seansu oczyszczania czy kąpieli w algach. 

Manor House Spa Pałac Odrowążów w Chlewiskach

Niegdyś stał tu XV-wieczny zamek rycerski Odrowążów Chlewickich, dziś możemy podziwiać starannie odnowiony XIX-wieczny pałac, a także Termy Zamkowe i Stajnię Platera. Całe założenie prezentuje się okazale i w połączeniu z wypielęgnowanym parkiem z pomnikowymi roślinami tworzy niezwykle atrakcyjną całość. Aż trudno uwierzyć, że coś jeszcze może to przebić. A jednak. Do Manor House przyjeżdża się bowiem nie tylko po to, by chłonąć krajobraz i architekturę, ale także by poczuć dobrą energię płynącą z czakramów, poddać się wschodnim rytuałom i zaznać mocy czterech żywiołów. Już droga z pałacu-hotelu do części spa – przeszkloną galerią, wśród zieleni – odpręża i pozytywnie nastraja. Dalej jest jeszcze ciekawiej. Bogactwo tradycyjnych masaży relaksująco-odmładzających, chińskich i tybetańskich rytuałów oczyszczających oraz terapii biowitalnych, kąpieli żywicznych, masaży i wielu innych atrakcji sprawia, że Manor House ma opinię najlepszego holistycznego spa w Polsce. Kto przyjedzie tu jako sceptyk-racjonalista, z pewnością wyjedzie jako nawrócony i zrelaksowany (jak nigdy wcześniej) wyznawca holistycznych metod odnowy. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

MyCompany Polska 04/2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Czy przenieść firmę za granicę

Dobre auto na niskie raty