Dookoła świata

Najwyższy poziom relaksu

Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort. Fot. Materiały prasowe

Aby zrelaksować ciało i ducha, potrzebne są: odrestaurowany zamek lub ostatecznie pałac, ale koniecznie z bogatą historią, atrakcyjna krajobrazowo okolica i oryginalne spa. Akurat mamy takie. Oto pięć wyjątkowych pałacowo-zamkowych hoteli, w których oddycha się historią nawet podczas seansu oczyszczania czy kąpieli w algach. 

Manor House Spa Pałac Odrowążów w Chlewiskach

Niegdyś stał tu XV-wieczny zamek rycerski Odrowążów Chlewickich, dziś możemy podziwiać starannie odnowiony XIX-wieczny pałac, a także Termy Zamkowe i Stajnię Platera. Całe założenie prezentuje się okazale i w połączeniu z wypielęgnowanym parkiem z pomnikowymi roślinami tworzy niezwykle atrakcyjną całość. Aż trudno uwierzyć, że coś jeszcze może to przebić. A jednak. Do Manor House przyjeżdża się bowiem nie tylko po to, by chłonąć krajobraz i architekturę, ale także by poczuć dobrą energię płynącą z czakramów, poddać się wschodnim rytuałom i zaznać mocy czterech żywiołów. Już droga z pałacu-hotelu do części spa – przeszkloną galerią, wśród zieleni – odpręża i pozytywnie nastraja. Dalej jest jeszcze ciekawiej. Bogactwo tradycyjnych masaży relaksująco-odmładzających, chińskich i tybetańskich rytuałów oczyszczających oraz terapii biowitalnych, kąpieli żywicznych, masaży i wielu innych atrakcji sprawia, że Manor House ma opinię najlepszego holistycznego spa w Polsce. Kto przyjedzie tu jako sceptyk-racjonalista, z pewnością wyjedzie jako nawrócony i zrelaksowany (jak nigdy wcześniej) wyznawca holistycznych metod odnowy. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty