Inwestycje

The Venture – globalny projekt dla start-upów z budżetem 1 mln dolarów

VIPHOTO/EAST NEWS

Marka Chivas Regal uruchamia polską edycję globalnej inicjatywy The Venture, promującej młode biznesy zaangażowane społecznie. Chętni mogą zgłaszać się do 15 grudnia. Lokalne wyniki zostaną ogłoszone w styczniu 2016 roku.

- Celem projektu jest wspieranie młodych przedsiębiorców oraz start-upów, które chcą osiągnąć sukces, a rozwiązywanie problemów społecznych jest dla nich równie ważne jak osiąganie korzyści finansowych - poinformował przedstawiciel marki Marcin Zalewski. Finaliści polskiej edycji otrzymają nagrody o łącznej wartości 80 tys. zł. Dodatkowo zwycięzca będzie miał możliwość zaprezentowania swojego pomysłu na arenie międzynarodowej w globalnym etapie The Venture, w którym łączna suma nagród opiewa na 1 mln USD.

W składzie jury polskiej edycji The Venture są m.in. Michał Żebrowski (założyciel Teatru 6. Piętro), Marian Owerko (twórca Bakallandu) i Philip Ainsworth z Wyborowa Pernod Ricard.

W programie The Venture mogą wziąć udział zarówno przedsiębiorcy, którzy dopiero tworzą swój pomysł na biznes, jak i ci, których firmy już rozpoczęły swoją działalność, ale są obecne na rynku nie dłużej niż trzy lata.

Najważniejszym kryterium, według którego oceniane będą zgłaszane projekty, będzie szeroko rozumiana użyteczność społeczna. Dotyczy to zarówno wspierania pracowników, ochronę środowiska, jak i oferowanie usług i produktów, które odpowiadają na realne problemy i potrzeby społeczności.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?