Motoryzacja

Do pracy na co dzień

Fot. Materiały prasowe

Kompaktowe auta dostawczo-osobowe pozostają nieco w cieniu popularnych dzisiaj SUV-ów, limuzyn czy minivanów. Niesłusznie, bo modele reprezentujące tę klasę – mimo że niezbyt efektowne – są na pewno niezwykle praktyczne i uniwersalne. 

Samochody dostawczo-osobowe, choć nie brylują w tej chwili w zestawieniach sprzedaży, ciągle pozostają w ofercie producentów aut. Mało tego, niedawno w salonach pojawiły się nowe modele z tego segmentu, a wkrótce do sprzedaży trafią kolejne. Wszystkie mają wspólną cechę – są niezwykle uniwersalne, bo mogą odgrywać rolę zarówno pakownego samochodu dla rodziny, jak i firmowego dostawczaka, który bez problemu przewiezie spore zakupy z hurtowni. 

Cały nasz

Szczególnie dumni możemy być z Volkswagena Caddy, który w obecnej wersji jest wprawdzie na rynku już dwa lata, ale produkuje się go tylko w naszym kraju, w podpoznańskiej fabryce niemieckiego koncernu. Do wyboru są dwie wersje: Caddy oraz Caddy Maxi (dłuższa od podstawowej). Można też zdecydować się na zwykły furgon – wówczas to samochód tylko dla dwóch osób dysponujący jednak dużą przestrzenią ładunkową. Bardziej uniwersalna jest wersja kombi, czyli z kabiną dla pięciu osób oraz bagażnikiem, który w razie potrzeby można powiększyć, składając tylną kanapę. Takie rozwiązanie, stosowane zresztą we wszystkich modelach dostawczo-osobowych, pozwala łatwo przekształcać auto z rodzinnego w użytkowe i na odwrót. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty