Motoryzacja

Do pracy na co dzień

Fot. Materiały prasowe

Kompaktowe auta dostawczo-osobowe pozostają nieco w cieniu popularnych dzisiaj SUV-ów, limuzyn czy minivanów. Niesłusznie, bo modele reprezentujące tę klasę – mimo że niezbyt efektowne – są na pewno niezwykle praktyczne i uniwersalne. 

Samochody dostawczo-osobowe, choć nie brylują w tej chwili w zestawieniach sprzedaży, ciągle pozostają w ofercie producentów aut. Mało tego, niedawno w salonach pojawiły się nowe modele z tego segmentu, a wkrótce do sprzedaży trafią kolejne. Wszystkie mają wspólną cechę – są niezwykle uniwersalne, bo mogą odgrywać rolę zarówno pakownego samochodu dla rodziny, jak i firmowego dostawczaka, który bez problemu przewiezie spore zakupy z hurtowni. 

Cały nasz

Szczególnie dumni możemy być z Volkswagena Caddy, który w obecnej wersji jest wprawdzie na rynku już dwa lata, ale produkuje się go tylko w naszym kraju, w podpoznańskiej fabryce niemieckiego koncernu. Do wyboru są dwie wersje: Caddy oraz Caddy Maxi (dłuższa od podstawowej). Można też zdecydować się na zwykły furgon – wówczas to samochód tylko dla dwóch osób dysponujący jednak dużą przestrzenią ładunkową. Bardziej uniwersalna jest wersja kombi, czyli z kabiną dla pięciu osób oraz bagażnikiem, który w razie potrzeby można powiększyć, składając tylną kanapę. Takie rozwiązanie, stosowane zresztą we wszystkich modelach dostawczo-osobowych, pozwala łatwo przekształcać auto z rodzinnego w użytkowe i na odwrót. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Nr 3 (42) MARZEC 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę