Finanse

Digital Finance Award w Poznaniu dla Elsen i Open Nexus

Fot. Materiały prasowe

Poznaliśmy kolejnych laureatów nagrody Digital Finance Award, honorującej firmy włączające rozwiązania technologiczne w proces zarządzania. Podczas kongresu dyrektorów finansowych w Poznaniu otrzymały je Elsen SA oraz Open Nexus Sp. z o.o.

Firma Elsen SA z Częstochowy jest spółką energetyczną, specjalizującą się w produkcji i dystrybucji energii cieplnej, elektrycznej i gazu. W opinii jury wysoki stopień digitalizacji procesów finansowych firmy związanych z obsługą należności wspiera obsługę dużej liczby zróżnicowanych odbiorców, umożliwiając firmie dalszy rozwój. Z kolei Open Nexus Sp. z o.o. z Poznania jest internetowym operatorem rynku zakupowego. W ramach autorskiej Platformy Zakupowej świadczy usługi dla przedsiębiorstw prywatnych i instytucji publicznych w zakresie optymalizacji procesów zakupowych. Wdrożone w firmie Open Nexus efektywne rozwiązania chmurowe i zautomatyzowane procesy Order to Cash, Purchase to Pay wraz system Workflow wspierają rozwój firmy i przyczyniają się do upowszechniania procesowego modelu w biznesie.

Wyróżnienie Digital Finance Award jest inicjatywą ACCA, Centrum Idei Gospodarczo-Ekonomicznych oraz grupy Euler Hermes we współpracy z Klubem Dyrektorów Finansowych „Dialog”. Beneficjanci są wybierani na podstawie zgłoszeń w formie ankiety przez niezależne jury pod przewodnictwem Bartosza Radziszewskiego, współzarządzającego Klubem Dyrektorów Finansowych „Dialog”. Organizatorzy przewidują uhonorowanie wyróżniających się firm w trakcie każdego z pięciu tegorocznych kongresów dyrektorów finansowych (wyróżnienia przyznano już wcześniej w Gdańsku, Lublinie oraz Krakowie).

Ideą wyróżnienia Digital Finance Award jest promocja kultury innowacyjności i wdrażania nowoczesnych rozwiązań w zarządzaniu finansami. Wyróżnieniem docenione są firmy, które podnoszą efektywność obsługi finansowo-księgowej biznesu, wdrażając podejście procesowe oraz odpowiednie narzędzia cyfrowe. Dzięki optymalizacji i automatyzacji procesów przedsiębiorstwa mogą się szybciej rozwijać oraz zwiększać rentowność produktów i wartość firmy.

Równolegle z cyklem kongresów dyrektorów finansowych organizowany jest konkurs o tytuł Dyrektora Finansowego Roku – corocznej nagrody honorującej dyrektorów finansowych za umiejętność podjęcia trudnych decyzji biznesowych, kreślenie własnej wizji oraz wsparcie liderów przedsiębiorstw. Aplikowanie o tytuł Dyrektora Finansowego Roku trwać będzie do 22 czerwca. Uroczysta gala wraz z przyznaniem tytułu odbędzie się 2 października w warszawskim hotelu InterContinental.

MyCompany Polska 01/2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę