Finanse

Digital Finance Award w Poznaniu dla Elsen i Open Nexus

Fot. Materiały prasowe

Poznaliśmy kolejnych laureatów nagrody Digital Finance Award, honorującej firmy włączające rozwiązania technologiczne w proces zarządzania. Podczas kongresu dyrektorów finansowych w Poznaniu otrzymały je Elsen SA oraz Open Nexus Sp. z o.o.

Firma Elsen SA z Częstochowy jest spółką energetyczną, specjalizującą się w produkcji i dystrybucji energii cieplnej, elektrycznej i gazu. W opinii jury wysoki stopień digitalizacji procesów finansowych firmy związanych z obsługą należności wspiera obsługę dużej liczby zróżnicowanych odbiorców, umożliwiając firmie dalszy rozwój. Z kolei Open Nexus Sp. z o.o. z Poznania jest internetowym operatorem rynku zakupowego. W ramach autorskiej Platformy Zakupowej świadczy usługi dla przedsiębiorstw prywatnych i instytucji publicznych w zakresie optymalizacji procesów zakupowych. Wdrożone w firmie Open Nexus efektywne rozwiązania chmurowe i zautomatyzowane procesy Order to Cash, Purchase to Pay wraz system Workflow wspierają rozwój firmy i przyczyniają się do upowszechniania procesowego modelu w biznesie.

Wyróżnienie Digital Finance Award jest inicjatywą ACCA, Centrum Idei Gospodarczo-Ekonomicznych oraz grupy Euler Hermes we współpracy z Klubem Dyrektorów Finansowych „Dialog”. Beneficjanci są wybierani na podstawie zgłoszeń w formie ankiety przez niezależne jury pod przewodnictwem Bartosza Radziszewskiego, współzarządzającego Klubem Dyrektorów Finansowych „Dialog”. Organizatorzy przewidują uhonorowanie wyróżniających się firm w trakcie każdego z pięciu tegorocznych kongresów dyrektorów finansowych (wyróżnienia przyznano już wcześniej w Gdańsku, Lublinie oraz Krakowie).

Ideą wyróżnienia Digital Finance Award jest promocja kultury innowacyjności i wdrażania nowoczesnych rozwiązań w zarządzaniu finansami. Wyróżnieniem docenione są firmy, które podnoszą efektywność obsługi finansowo-księgowej biznesu, wdrażając podejście procesowe oraz odpowiednie narzędzia cyfrowe. Dzięki optymalizacji i automatyzacji procesów przedsiębiorstwa mogą się szybciej rozwijać oraz zwiększać rentowność produktów i wartość firmy.

Równolegle z cyklem kongresów dyrektorów finansowych organizowany jest konkurs o tytuł Dyrektora Finansowego Roku – corocznej nagrody honorującej dyrektorów finansowych za umiejętność podjęcia trudnych decyzji biznesowych, kreślenie własnej wizji oraz wsparcie liderów przedsiębiorstw. Aplikowanie o tytuł Dyrektora Finansowego Roku trwać będzie do 22 czerwca. Uroczysta gala wraz z przyznaniem tytułu odbędzie się 2 października w warszawskim hotelu InterContinental.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]