Wypatrzone przez ŚWIDERKA

5G – koniec fazy PowerPointa

Rys. Andrzej Wieteszka

Pierwsze miesiące tego roku pokazały, że budowa sieci komórkowych 5G przeszła wreszcie z fazy prezentacji w PowerPoincie do etapu realizacji. Decyzje operatorów o uruchomieniu inwestycji uzmysłowiły jednak wielu z nich, że nadal nie wiedzą, jakimi usługami zachęcić potencjalnych klientów do wypełnienia sieci 5G ruchem. 

Faza prezentacji trwała kilka lat. Niemal w każdej z nich przedstawiano oczekiwania dotyczące parametrów technicznych nowej technologii. Mowa była o bardzo wysokich, idących w Gb/s, prędkościach przesyłu danych, o nader niewielkich, wielokrotnie niższych niż w sieciach LTE, opóźnieniach, a także o tym, że 5G będą dostępne wszędzie i można je będzie wykorzystywać do nowych usług. Zbudowanie zainteresowania było jednym z kluczowych zadań działów marketingu i PR producentów sprzętu telekomunikacyjnego. Inwestycje operatorów w sieci 5G pozwolą im bowiem przerwać trwający od kilku lat spadek przychodów i zysków związany z zakończeniem wielkich wydatków na LTE. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?