Prawo i podatki

Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych – czerwiec 2018

Fot. Shutterstock

Co nowego w prawie? Czego możemy się spodziewać  w najbliższym czasie? Kontynuujemy nasz cykl z informacjami  najistotniejszymi z punktu widzenia przedsiębiorcy. 

Obowiązki informacyjne sektora obrotu uzbrojeniem z zagranicą

1 czerwca wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii w sprawie zakresu informacji przekazywanych organowi kontroli, czyli Ministrowi PiT, przez firmy z sektora obrotu z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa. Przepisy szczegółowo określają, jakie informacje podmioty te są zobowiązane przekazać organowi kontrolnemu w ramach zezwolenia generalnego. Regulacje dotyczą również przedsiębiorców świadczących usługę pośrednictwa w obrocie towarami o znaczeniu strategicznym, którzy mają odpowiednie zezwolenie. 

Hodowanie lisów i jenotów

1 czerwca zacznie obowiązywać rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie minimalnych warunków utrzymywania lisów polarnych, lisów pospolitych i jenotów. Regulacja ta dotyczy sposobu zabezpieczenia tej części gospodarstwa, w której umieszczone są klatki ze zwierzętami. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]