Zarobić na mundialu

Gotowi na mundial

Fot. Shutterstock

Piłkarskie mistrzostwa świata to wydarzenie rangi globalnej. Ale zarabiają na nim nie tylko światowe marki, rynkowi giganci  czy firmy z kraju-organizatora mundialu. Wśród tych, którzy na nim skorzystają, są też mali przedsiębiorcy z Polski. 

Wszędzie tam, gdzie są kibice, jest przecież szansa na zarobek. A u nas fanów piłki kopanej nigdy nie brakowało. 

Dla fanów-turystów

Doskonale wie o tym Henryk Sobieraj, właściciel katowickiego Biura Podróży Gryf, które działa od 1994 r. i niemal od samego początku organizuje wyjazdy na rozmaite imprezy sportowe. W jego ofercie znajdziemy np. wyścigi Formuły 1, mecze siatkówki, piłki ręcznej oraz oczywiście mecze piłkarskie Ligi Mistrzów i reprezentacji Polski. Jeśli chodzi o futbol, w ostatnich latach popularnym kierunkiem stały się m.in. Niemcy, ze względu na coraz lepsze występy Polaków. – To zresztą nie tylko sport, bo niemal każdy wyjazd jest połączony ze zwiedzaniem – mówi Sobieraj. 

Dlatego z usług jego firmy często korzystają całe rodziny. Nieraz zresztą to żony kupują swoim mężom w prezencie wyjazd na mecz ich ukochanej drużyny. Kobiety same też chętnie jeżdżą oglądać na żywo swoich ulubieńców – takie podróże, wbrew obiegowym sądom, wcale nie są domeną głównie mężczyzn. Dla Gryfa najważniejsze jest to, aby klienci (z których większość jest z tym biurem związana od lat) byli zadowoleni. – Jeśli raz z nami wyjadą, to nie tylko prawie zawsze wracają i jadą na kolejny mecz czy imprezę, ale również polecają nas swoim znajomym. Na początku działalności promowaliśmy się w gazetach, dając ogłoszenia, ale teraz nie ma takiej potrzeby. Doskonale sprawdzają się marketing szeptany i internet, czyli nasza strona www i płatne reklamy Google AdWords, które pozwalają nam dotrzeć do nowych klientów  – opowiada Sobieraj. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]