Strategie

Kolonie dla dorosłych

Fot. Materiały prasowe

Obozy dla dorosłych są popularnym sposobem nie tylko na aktywny wypoczynek, ale też  na biznes. Podstawa to zaoferowanie ludziom wyzwań, poczucia sensu w ich pokonywaniu  i kolonijnej atmosfery towarzyskiej. 

Łukasz Kotlarek i Paweł Supernat od ośmiu lat prowadzą w Częstochowie firmę Survivaltech.pl organizującą dla dorosłych terenowe szkolenia z technik survivalowych. Korzenie ich działalności sięgają harcerstwa (Paweł w nim działał), służby w wojsku i zwłaszcza pasji, która przerodziła się w sposób na życie. Szkoleniami strzeleckimi, wspinaczkowymi czy żeglarskimi zajmowali się zresztą  na długo przed tym, nim założyli własny biznes. 

Przetrwać w dziczy

– Nasze kursy to nie wycieczka do lasu, jazda quadem, paintball i kiełbaska przy ognisku, ale przygotowanie do rzeczywistych zagrożeń – mówi Łukasz Kotlarek i dodaje, że znajomość choćby nawigacji nocnej, umiejętność wezwania pomocy za pomocą światła czy wiedza, jak się zachować, gdy niespodziewanie trzeba przenocować w lesie, mogą komuś uratować życie. 

W ofercie Survivaltech.pl jest kilka rodzajów szkoleń różniących się tematyką i stopniem zaawansowania. – Są one specjalistyczne, ale dla każdego. Z jednej strony, dla profesjonalistów, np. służb mundurowych, a z drugiej – także dla osób, które po prostu chcą się sprawdzić  – wyjaśnia Kotlarek. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]