Liderzy

W męskim świecie

Fot. Materiały prasowe

Anna Przewoźna, z wykształcenia prawniczka, stoi na czele firmy zajmującej się obróbką skrawaniem i projektowaniem narzędzi. W tym męskim świecie odniosła sukces. Nie byłby on jednak możliwy bez mądrego wsparcia rodziny. 

Początki Zakładów Mechanicznych Kazimieruk – Precision Parts sięgają 1958 r. i pierwszej maszyny – tokarki uniwersalnej – w małym zakładzie ślusarskim w okolicy Starego Rynku w Poznaniu. Józef Kazimieruk (dziadek Anny Przewoźnej) świadczył w nim usługi związane z obróbką metali i produkcją części. Popyt był tak duży, że szybko potrzebni byli pracownicy i kolejne urządzenia. W latach 60. ośmioosobowa załoga wytwarzała imadła ślusarskie czy części metalowe do samochodów i maszyn rolniczych – głównie dla lokalnych odbiorców. 

W latach 70. popularny warsztat przekształcił się w profesjonalny zakład obróbki skrawaniem. Pojawiły się kolejne tokarki, frezarki i wiertarki, a do 25-osobowej grupy pracowników dołączyli dwaj synowie Józefa – Tomasz i Tadeusz. Jednak w 1982 r. ich drogi się nieco rozeszły: stanęli na czele dwóch osobnych firm. Pierwsza, Zakłady Mechaniczne Tadeusz Kazimieruk kierowana przez ojca Anny Przewoźnej, zajęła się obróbką skrawaniem detali, jako narzędziownia obsługująca różne gałęzie przemysłu. Druga – prowadzona przez Józefa Kazimieruka i Tomasza – skupiła się na obróbce elementów wielkogabarytowych. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

MyCompany Polska 01/2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę