Liderzy

Buszujący w genach

Fot. Materiały prasowe

Adam Kuzdraliński łączy teorię z praktyką, naukę z biznesem, a misję zmienia w fakty dokonane.  Na razie lokalnie, ale marzy o rewolucji w skali globu. Dzięki urządzeniu, które wymyślił,  rolnicy będą mogli produkować taniej, żywność będzie zdrowsza, a środowisko czystsze. 

To wszystko może się wydarzyć w ciągu zaledwie kilku lat, dzięki wdrożeniu technologii badania DNA w rolnictwie, weterynarii i hodowli roślin. Tym właśnie zajmuje się Nexbio, biznesowe dziecko Adama Kuzdralińskiego. Narzędziem, które to umożliwi, ma być genetyczny smartfon, przenośne mikrolaboratorium, które pozwoli na szybką analizę DNA dowolnej rośliny w dowolnym miejscu.  Chodzi o to, by znalazło się w kieszeni każdego rolnika. 

Adam Kuzdraliński urodził się, pracuje i mieszka w Lublinie. Naukowo zajmuje się genetyką, biotechnologią i fitopatologią. Biznesowo – kieruje startupem. Realizuje się także w dydaktyce: uczy studentów m.in. przedsiębiorczości. Do niedawna był jeszcze opiekunem koła naukowego, lecz się poddał. Żałuje, bo uważa, że to świetne miejsce do łowienia talentów, jednak nie dawał już rady. Tym bardziej że latem 2017 r. został tatą i stara się częściej bywać w domu. Ale nie ma złudzeń: – Jeśli się chce budować startupy, to trzeba wyjść poza strefę komfortu. Robię to, co lubię, lecz rozwój takich pomysłów odbywa się kosztem snu i życia prywatnego. Zachowanie równowagi między pracą a życiem prywatnym jest niemożliwe, bo z takiej pracy nigdy się nie wychodzi. Można gdzieś dalej odłożyć telefon, ale myśli odłożyć się nie da. Cały czas kłębią się w głowie: Co zrobić? Jak? Co zostało jeszcze do opisania? Kiedyś próbowałem komponować, nagrałem nawet dwie płyty. Sprawiało mi to dużą przyjemność. Jednak to było przed startupami. Dzisiaj nie mam poza nimi żadnego hobby. To niezdrowe, wiem, ale uzależniające – wzdycha. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty