Wydarzenia

Liderzy biznesu wybiorą najlepszy studencki startup w Polsce

Fot. Materiały prasowe

28 maja w warszawskiej Kinotece, w Pałacu Kultury i Nauki, odbędzie się ogólnopolski przegląd najlepszych studenckich innowacji, które zasilą wkrótce polski rynek startupowy. Enactus Poland to jedyne w Polsce wydarzenie, podczas którego szefowie największych firm spotykają się z przedsiębiorczymi studentami, aby wspierać ich w tworzeniu innowacyjnych biznesów na rzecz rozwoju lokalnych społeczności.

– Enactus Poland to platforma łącząca świat akademicki ze światem biznesu, wspierająca jednocześnie rozwój przedsiębiorczości oraz idei społecznej odpowiedzialności biznesu wśród młodych ludzi. Raz w roku ok. 100 prezesów i dyrektorów zasiada w jury konkursu Enactus Poland, aby ocenić projekty biznesowe prowadzone przez studentów z całej Polski – mówi Sonia Zakrzewska, Country Leader Enactus Poland.

Myśl globalnie, działaj lokalnie

Enactus to międzynarodowa organizacja non profit zrzeszająca ponad 1700 studentów w 36 krajach na całym świecie. Innowacyjne aplikacje i technologia energooszczędna, walka z marnotrawieniem żywności, recykling odpadów, aktywizacja seniorów, osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie – to tylko niektóre tematy podejmowane przez studentów Enactus. Wspierani przez liderów biznesu oraz opiekunów naukowych projektują modele biznesowe, które z jednej strony mają przynieść określoną wartość ekonomiczną, a z drugiej – przyczyniać się do poprawy warunków i standardów życia lokalnych środowisk.

W Polsce działa obecnie 13 drużyn Enactus, m.in. na takich uczelniach jak Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Handlowa, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie czy Politechniki: Łódzka, Warszawska i Poznańska. W Enactus zaangażowani są młodzi ludzie którzy chcą się rozwijać i mieć wpływ na otaczającą ich rzeczywistość, oraz odpowiedzialni partnerzy, tacy jak Giełda Papierów Wartościowych, firmy Axa, Tesco Polska, Siemens, Ferrero Commercial Polska, Renault Polska, Grupa Saint-Gobain czy Project Management Institute. Firmy partnerskie dzielą się wiedzą i inspirują młodych do podejmowania wyzwań, mając tym samym dostęp do najlepszych talentów na rynku.

Najbardziej przedsiębiorczy studenci w Polsce

Najważniejszym wydarzeniem Enactus w ciągu roku jest krajowy konkurs, który pozwala ocenić roczną prace studentów oraz wyłonić najbardziej obiecujące startupy akademickie. Enactus Poland National Competition 2018 odbędzie się 28 maja w Warszawie. Doświadczeni prezesi i dyrektorzy, którzy zasiądą w jury konkursu, ocenią projekty i przekażą studentom informację zwrotną. Najlepszy zespół studencki weźmie udział w światowym finale, czyli konkursie Enactus World Cup w Dolinie Krzemowej w USA. Co roku gromadzi on nawet 4000 osób, światowych liderów biznesu, przedsiębiorczych studentów oraz naukowców z całego świata.

Organizatorem programu Enactus w Polsce od 2009 r. jest firma doradcza Bigram. Udział w tegorocznej edycji konkursu zapowiedzieli m.in.: Shell, Prudential, Alior Bank, Grupa Eurocash, IMB Poland, Oriflame Poland, UPC Polska, Santander Consumer Bank, Danone, PKO Bank Polski.

Więcej o wydarzeniu na www.enactus.pl.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?