Nowe Technologie

Rysuj, obracaj, wysyłaj

Fot. Materiały prasowe

Samsung Flip zmienia zwykłą przestrzeń biurową w salę konferencyjną. 

Wyobraźmy sobie, że tradycyjna tablica suchościeralna zmienia się w interaktywny ekran dotykowy o średnicy 55 cali i rozdzielczości Ultra HD, na którym można wyświetlać pliki ze smartfona, laptopa czy pendrive’a, pisać i rysować, a rezultaty naszej pracy zapisywać i wysyłać współpracownikom na adres e-mailowy – tak właśnie działa Flip, najnowsze urządzenie od Samsung Electronics stworzone specjalnie z myślą o wniesieniu nowej jakości w spotkania firmowe, szkolenia i warsztaty. Doskonale sprawdzi się zarówno podczas narad działów sprzedaży dużych koncernów, jak i zebrań niewielkich firm – agencji kreatywnych czy pracowni architektonicznych.

Flip to rodzaj ekranu dotykowego wyposażonego w maksymalnie intuicyjne oprogramowanie. Może pełnić funkcję większego ekranu dla urządzeń, które do niego podłączymy, a także, przede wszystkim, interaktywnej tablicy, po której możemy do woli pisać i rysować. Wraz z mobilnym stojakiem na czterech kółkach, do którego jest przymocowany, Flip wygląda niczym sztaluga malarska z płótnem – ekran możemy obracać, ustawiając go w pozycji pionowej lub poziomej.

Urządzenie zaprojektowano tak, by możliwe było płynne prowadzenie spotkań i maksymalne skupienie się na omawianych kwestiach. Od razu po uruchomieniu możemy przystąpić do importowania na jego ekran treści przechowywanych na naszych urządzeniach i poddawać je dalszej edycji. Przesyłanie danych odbywa się zarówno bezprzewodowo, dzięki funkcji screen mirroring, która działa aktualnie we współpracy z większością urządzeń opartych na systemie Android, jak i tradycyjnie, poprzez złącze USB lub HDMI. Naniesione na Flipie zmiany możemy też oglądać na podłączonych do niego urządzeniach, na co pozwala zintegrowana funkcja udostępniania widoku ekranu.

Co ważne, z Flipa mogą korzystać nawet cztery osoby jednocześnie, wprowadzając treści i dodając notatki na ekranie za pomocą fabrycznych drewnianych piórek. Wszystkie ślady możemy ścierać ręką, dokładnie tak samo, jak to robimy szmatką na typowej tablicy suchościeralnej, po której piszemy flamastrami. Aby notatki różnych osób nie zlewały się ze sobą, użytkownicy mają możliwość personalizacji poprzez wybór konkretnego koloru, którym będą się posługiwali – do wyboru mamy trzy palety kolorystyczne po pięć kolorów oraz dwa kolory tła (biały lub czarny). Tym, co odróżnia Flipa od tradycyjnych tablic, jest liczba arkuszy, na które możemy nanosić notatki. Jeden projekt to 20 arkuszy, więc mamy pewność, że nie zabraknie nam miejsca na kreatywne pomysły.

Treści powstające na tablicy zapisywane są w czasie rzeczywistym, więc nie musimy się martwić, że coś nam umknie. Wszystkie notatki przechowuje się na wbudowanym dysku, a dotarcie do nich jest łatwe dzięki wygodnym narzędziom do wyszukiwania i nawigacji. W sytuacji, w której z urządzenia korzysta wiele osób, istnieje możliwość zabezpieczenia naszego projektu hasłem. Nasze notatki możemy udostępnić na kilka sposobów: wysłać e-maila, wydrukować na miejscu, wrzucić na serwer lub po prostu zgrać na pendrive’a. I, co najważniejsze, nie musimy robić żadnych notatek ze spotkania!

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]