Strategie

Najpierw będziemy numerem 1

Fot. Materiały prasowe

Firma Super Prezenty odnosi sukcesy w branży, która nad Wisłą jest bardzo młoda. Nie dlatego, że pozwolił na to wreszcie rozwój technologii, ale z powodu zmian w mentalności ludzi, z których wielu, zamiast kupować przedmioty, woli dziś kolekcjonować przeżycia. To jednak nie jedyna przyczyna powodzenia. 

Super Prezenty to część międzynarodowej grupy Gera Dovana, obecnej także na Litwie i Łotwie. Jak polska nazwa wskazuje, grupa ta oferuje klientom prezenty – karty podarunkowe w formie elektronicznej bądź papierowej. Przy czym możemy za nie otrzymać wyłącznie jakieś przeżycie, np. kolację w eleganckiej restauracji, kurs gotowania, wyjście do opery, lot balonem, skok na spadochronie itd. 

Historia Gera Dovana sięga 2007 r. Ernestas Vasiliauskas, jej współzałożyciel, a dziś prezes grupy i dyrektor zarządzający na każdym z trzech rynków, zajmował się wtedy, wraz ze współpracownikami, obsługą kart podarunkowych dla jednej z litewskich sieci supermarketów. Chodziło o tradycyjne vouchery, za które można dostać jakieś dobro materialne. To wtedy dostrzegli potencjał w pomijanym rynku „przeżyć” i postanowili zacząć je sprzedawać. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

MyCompany Polska 01/2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę