Strategie

Najpierw będziemy numerem 1

Fot. Materiały prasowe

Firma Super Prezenty odnosi sukcesy w branży, która nad Wisłą jest bardzo młoda. Nie dlatego, że pozwolił na to wreszcie rozwój technologii, ale z powodu zmian w mentalności ludzi, z których wielu, zamiast kupować przedmioty, woli dziś kolekcjonować przeżycia. To jednak nie jedyna przyczyna powodzenia. 

Super Prezenty to część międzynarodowej grupy Gera Dovana, obecnej także na Litwie i Łotwie. Jak polska nazwa wskazuje, grupa ta oferuje klientom prezenty – karty podarunkowe w formie elektronicznej bądź papierowej. Przy czym możemy za nie otrzymać wyłącznie jakieś przeżycie, np. kolację w eleganckiej restauracji, kurs gotowania, wyjście do opery, lot balonem, skok na spadochronie itd. 

Historia Gera Dovana sięga 2007 r. Ernestas Vasiliauskas, jej współzałożyciel, a dziś prezes grupy i dyrektor zarządzający na każdym z trzech rynków, zajmował się wtedy, wraz ze współpracownikami, obsługą kart podarunkowych dla jednej z litewskich sieci supermarketów. Chodziło o tradycyjne vouchery, za które można dostać jakieś dobro materialne. To wtedy dostrzegli potencjał w pomijanym rynku „przeżyć” i postanowili zacząć je sprzedawać. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]