Finanse

Digital Finance Award dla Adriany i Ensto Pol

Fot. Materiały prasowe

Wyróżnienie Digital Finance Award, honorujące firmy, które w procesie zarządzania finansami stawiają na innowacyjność i wykorzystanie technologicznych rozwiązań, otrzymały Adriana oraz Ensto Pol. Nagrodę przyznano po raz pierwszy w trakcie kongresu Dyrektor Finansowy Roku w Gdańsku, rozpoczynającego ogólnopolski cykl spotkań finansistów i przedsiębiorców.

Adriana SA, z siedzibą w Kosowiźnie w województwie kujawsko-pomorskim, jest producentem mebli tapicerowanych. Wdrożony w firmie system ERP, wspomagany przez zautomatyzowany elektroniczny system obsługi zamówień klientów, przyczynił się w znaczny sposób do rozwoju firmy na rynku międzynarodowym. Firma Ensto Pol, z miejscowości Straszyn w województwie pomorskim, jest producentem efektywnych i bezpiecznych systemów elektrycznych i oświetlenia dla domów, budynków komercyjnych i przemysłu. W uzasadnieniu jury wskazało, że wdrożony w firmie system obiegu dokumentów oraz monitoringu należności wpłynął na rozwój firmy, w której procesy uprzednio były wykonywane manualnie.

Ideą wyróżnienia Digital Finance Award jest promocja kultury innowacyjności i wdrażania nowoczesnych rozwiązań w zarządzaniu finansami. Doceniane są firmy, które podnoszą efektywność obsługi finansowo-księgowej biznesu, wdrażając podejście procesowe oraz odpowiednie narzędzia cyfrowe. Dzięki optymalizacji i automatyzacji procesów przedsiębiorstwa mogą się szybciej rozwijać, zwiększać rentowność produktów i wartość firmy.

Kongres Dyrektor Finansowy Roku, podczas którego przyznano nagrody, to największy i najdłużej organizowany w Polsce projekt skierowany do zarządzających finansami przedsiębiorstw i firm. Jego celem jest wymiana doświadczeń i omówienie wyzwań czekających na finansistów w zawiłym świecie biznesu. W trakcie pięciu spotkań teoretycy i praktycy pochylą się nad obecnymi zagadnieniami z zakresu finansów, prawa, podatków czy technologii, które nurtują wielu dzisiejszych dyrektorów finansowych.

Równolegle z cyklem kongresów dyrektorów finansowych współorganizowany jest konkurs o tytuł Dyrektora Finansowego Roku – corocznej nagrody honorującej dyrektorów finansowych za umiejętność podjęcia trudnych decyzji biznesowych, kreślenie własnej wizji oraz wsparcie liderów przedsiębiorstw. Aplikowanie o tytuł Dyrektora Finansowego Roku będzie trwać do 22 czerwca. Uroczysta gala, na której zostanie ogłoszony laureat, odbędzie się 2 października w Warszawie.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]