Finanse

Digital Finance Award dla Adriany i Ensto Pol

Fot. Materiały prasowe

Wyróżnienie Digital Finance Award, honorujące firmy, które w procesie zarządzania finansami stawiają na innowacyjność i wykorzystanie technologicznych rozwiązań, otrzymały Adriana oraz Ensto Pol. Nagrodę przyznano po raz pierwszy w trakcie kongresu Dyrektor Finansowy Roku w Gdańsku, rozpoczynającego ogólnopolski cykl spotkań finansistów i przedsiębiorców.

Adriana SA, z siedzibą w Kosowiźnie w województwie kujawsko-pomorskim, jest producentem mebli tapicerowanych. Wdrożony w firmie system ERP, wspomagany przez zautomatyzowany elektroniczny system obsługi zamówień klientów, przyczynił się w znaczny sposób do rozwoju firmy na rynku międzynarodowym. Firma Ensto Pol, z miejscowości Straszyn w województwie pomorskim, jest producentem efektywnych i bezpiecznych systemów elektrycznych i oświetlenia dla domów, budynków komercyjnych i przemysłu. W uzasadnieniu jury wskazało, że wdrożony w firmie system obiegu dokumentów oraz monitoringu należności wpłynął na rozwój firmy, w której procesy uprzednio były wykonywane manualnie.

Ideą wyróżnienia Digital Finance Award jest promocja kultury innowacyjności i wdrażania nowoczesnych rozwiązań w zarządzaniu finansami. Doceniane są firmy, które podnoszą efektywność obsługi finansowo-księgowej biznesu, wdrażając podejście procesowe oraz odpowiednie narzędzia cyfrowe. Dzięki optymalizacji i automatyzacji procesów przedsiębiorstwa mogą się szybciej rozwijać, zwiększać rentowność produktów i wartość firmy.

Kongres Dyrektor Finansowy Roku, podczas którego przyznano nagrody, to największy i najdłużej organizowany w Polsce projekt skierowany do zarządzających finansami przedsiębiorstw i firm. Jego celem jest wymiana doświadczeń i omówienie wyzwań czekających na finansistów w zawiłym świecie biznesu. W trakcie pięciu spotkań teoretycy i praktycy pochylą się nad obecnymi zagadnieniami z zakresu finansów, prawa, podatków czy technologii, które nurtują wielu dzisiejszych dyrektorów finansowych.

Równolegle z cyklem kongresów dyrektorów finansowych współorganizowany jest konkurs o tytuł Dyrektora Finansowego Roku – corocznej nagrody honorującej dyrektorów finansowych za umiejętność podjęcia trudnych decyzji biznesowych, kreślenie własnej wizji oraz wsparcie liderów przedsiębiorstw. Aplikowanie o tytuł Dyrektora Finansowego Roku będzie trwać do 22 czerwca. Uroczysta gala, na której zostanie ogłoszony laureat, odbędzie się 2 października w Warszawie.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty