Wydarzenia

Przed nami 7. Targi CSR

Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotowuje kolejną, już 7. edycję Targów CSR. Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia w Warszawie. Tegoroczne wydarzenie organizowane jest pod hasłem „Biznes we współpracy”.

Targi CSR są wydarzeniem w pełni otwartym dla zwiedzających, jako przestrzeń do nawiązywania nowych relacji i budowania dialogu z różnorodnym otoczeniem. Wśród ich uczestników znajdą się m.in. przedstawiciele firm zainteresowanych rozwijaniem i wdrażaniem CSR, administracji publicznej i innych instytucji, organizacji pozarządowych, a także dziennikarze i inne osoby, którym bliska jest współpraca oraz odpowiedzialność społeczna i zrównoważony rozwój.

Zwiedzający targi, obok możliwości uczestniczenia w atrakcjach przygotowanych przez ok. 70 wystawców, będą mogli wziąć udział również w części konferencyjnej poświęconej współpracy biznesu i jego otoczenia. Eksperci CSR wywodzący się ze świata biznesu oraz z sektora społecznego zastanowią się, jakie możliwości stwarzają dla obu stron inicjatywy polegające na współpracy oraz jakie wartości niosą ze sobą prowadzone w ten sposób działania.

W gronie wystawców uczestniczących w targach znajdzie się m.in. Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP), która wspólnie z dwunastoma firmami stowarzyszonymi już po raz trzeci utworzy pawilon francuski. „Stał się on już nieodzownym elementem Targów CSR. Z każdą edycją zajmujemy więcej przestrzeni i jest z nami więcej firm. Jest to wyraźny sygnał, że członkowie Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej podejmują coraz więcej aktywności w obszarze CSR i chcą się nimi dzielić z innymi” – powiedział Mariusz Kielich, kierownik ds. komunikacji i PR we Francusko-Polskiej Izbie Gospodarczej.

Przedstawiciele francuskich firm opowiedzą o wartościach, które przekładają się na strategię i działania z zakresu CSR. Będzie można poznać konkretne projekty, w które angażują się firm, w takich domenach jak: ochrona środowiska, BHP, poszanowanie pracowników i różnorodność, etyka biznesu i relacje zewnętrzne, współpraca z lokalnymi społecznościami czy wsparcie dla osób potrzebujących.

Podczas targów odbędzie się też premiera raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. To największy przegląd inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju, publikowany co roku przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?