Finanse

Najlepsi dyrektorzy finansowi w Polsce zostaną nagrodzeni

Od 3 kwietnia finansiści mogą aplikować do XIII edycji konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Główną ideą plebiscytu jest wyłonienie najlepszych CFO zarządzających finansami firm w Polsce. Podczas tegorocznej edycji, po raz pierwszy w historii konkursu, zostanie też przyznane specjalne wyróżnienie dla dyrektorów finansowych ze spółek notowanych na warszawskiej GPW.

Stowarzyszenie ACCA (Association of Chartered Certified Accountants), Centrum Idei Gospodarczo-Ekonomicznych – niezależny, ekspercko-dziennikarski think tank oraz Euler Hermes – globalny ubezpieczyciel transakcji i należności handlowych, już po raz trzynasty zapraszają do udziału w prestiżowym konkursie Dyrektor Finansowy Roku. W zmaganiach o tytuł najlepszego CFO w Polsce mogą uczestniczyć osoby zarządzające finansami zarówno małych i średnich firm, jak i dużych przedsiębiorstw.

Dwa, tradycyjnie przyznawane tytuły w kategoriach: „Dyrektor Finansowy Małych i Średnich Firm” (kryterium: obrót firmy do 200 mln zł lub zatrudnienie do 250 osób) oraz „Dyrektor Finansowy Dużych Przedsiębiorstw” (kryterium: obrót powyżej 200 mln zł lub zatrudnienie powyżej 250 osób) zostaną w tym roku uzupełnione o specjalne wyróżnienie dla dyrektorów finansowych ze spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Aplikowanie o tytuł Dyrektora Finansowego Roku rozpoczęło się 3 kwietnia i będzie trwało do 22 czerwca. Swój udział w konkursie można zgłosić poprzez wypełnienie i wysyłanie ankiety, dostępnej na stronie projektu: www.dyrektorfinansowyroku.pl. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony uczestników.

– Celem konkursu Dyrektor Finansowy Roku, organizowanego w tym roku już trzynasty raz, jest nagrodzenie tych dyrektorów, którzy w zmieniających się warunkach i dynamicznej rzeczywistości nie tylko potrafią zadbać o bezpieczeństwo finansowe firm, ale przede wszystkim wspierają liderów przedsiębiorstw w trudnych decyzjach biznesowych, kreślą wizję i podejmują właściwe decyzje w sytuacji niepewności. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich dyrektorów finansowych, a właścicieli i zarządy firm namawiamy do zgłaszania swoich dyrektorów finansowych. Jesteśmy przekonani, że nagradzanie najlepszych jest doskonałym sposobem podkreślania ogromnej roli dyrektorów finansowych we współczesnej firmie – mówi Jakub Wojnarowski, przewodniczący kapituły nagrody Dyrektor Finansowy Roku, dyrektor zarządzający ACCA Polska oraz krajami bałtyckimi.

Wyboru laureatów dokona kapituła konkursu, składająca się z niezależnych ekspertów. Nadzór audytorski nad nagrodą sprawuje Jan Letkiewicz, partner zarządzający Grant Thornton.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]