Wydarzenia

XIII konferencja Coface Country Risk za nami

Fot. Materiały prasowe

21 marca w Warszawie odbyła się XIII konferencja Coface Country Risk poświęcona ryzykom w międzynarodowych i krajowych transakcjach handlowych oraz wspieraniu bezpiecznego rozwoju i eksportu polskich przedsiębiorstw. Inspiracją tegorocznego tematu przewodniego była poprawiająca się sytuacja polskich przedsiębiorstw, którym sprzyja otoczenie makroekonomiczne, a które mimo to nadal muszą mierzyć się z wieloma trudnościami.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i zgromadziło ok. 350 uczestników. XIII edycja konferencji toczyła się wokół takich zagadnień, jak panorama ryzyka na świecie, sytuacja polskiej gospodarki, ryzyko walutowe, problemy na rynku pracy oraz czynniki ryzyka regulacyjnego, jakimi są podatki i parapodatki. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład polskiego politologa prof. Radosława Markowskiego. Bardzo ciekawa okazała się również dyskusja z praktykami biznesu, którzy opowiedzieli, jak ryzyka wpływają na działalność ich przedsiębiorstw.

Podsumowaniem konferencji Country Risk był wykład prof. Grzegorza Kołodko na temat uwarunkowań i perspektyw rozwoju polskiej gospodarki.

Konferencje Country Risk organizowane są w Polsce przez Coface od 2006 r. Każda edycja gromadzi liczne grono reprezentantów największych firm i eksporterów polskich. Wydarzenie cenione jest przez uczestników za zawartość merytoryczną oraz profesjonalne i niekomercyjne podejście organizatorów oraz prelegentów.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]