Motoryzacja

Nowy Opel Combo Life zawitał do Warszawy

Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny Opel Poland, przedstawia zalety Opla Combo Life. Fot. Materiały prasowe.

W Warszawie zaprezentowano tegoroczną nowość marki Opel – rodzinny kombivan Combo Life. Polska premiera była jedną z pierwszych w Europie. Do salonów auto trafi jesienią.

Opel Combo Life dostępny będzie w dwóch wersjach długości: krótkiej (4,40 m) lub długiej (4,75 m). Oba warianty mają wysokość 1,8 m i będą dostępne w opcji pięcio- lub siedmiomiejscowej. Każdą z nich można oczywiście dostosować do indywidualnych preferencji, w zależności od tego, czy zależy nam na większym komforcie podróży, czy raczej na uzyskaniu maksymalnej przestrzeni bagażowej.

Na pokładzie nowej propozycji Opla nie mogło zabraknąć licznych technologii wspomagających kierowcę, jak system wykrywający objawy zmęczenia, kamera cofania czy wyświetlacz projekcyjny (head up), oraz rozwiązań podnoszących komfort jazdy, takich jak podgrzewane fotele czy podgrzewana kierownica pokryta skórą. Obrazu całości dopełniają najnowsze systemy multimedialne kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto, dostępne z ekranem dotykowym o przekątnej wynoszącej nawet osiem cali.

Samochód będzie oferowany z bogatą gamą silników benzynowych i wysokoprężnych z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem. Silniki, w zależności od wersji, współpracują z pięcio- lub sześciobiegową przekładnią manualną. Po raz pierwszy w tym segmencie samochodów dostępna będzie również ośmiobiegowa przekładnia automatyczna.

– Opel Combo Life to doskonały uniwersalny samochód rodzinny. Jest bardzo praktyczny i w wyjątkowy sposób łączy w sobie przestronność z całą gamą innowacyjnych rozwiązań oraz nowoczesnych technologii w zakresie bezpieczeństwa i komfortu – mówił podczas premiery Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny Opel Poland. – Nowy Opel Combo Life to kolejne istotne wzmocnienie gamy modelowej marki Opel na polskim rynku – dodał.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]