Prawo

Księga Niwelowania Barier Legislacyjnych e-Izby już opublikowana

Fot. Shutterstock

Naświetlić bariery prawne hamujące rozwój w sektorze e-commerce oraz e-medycyny – to główny cel Księgi Niwelowania Barier Legislacyjnych e-Izby, która została opracowana przez koordynatorów legislacyjnych Izby Gospodarki Elektronicznej oraz zrzeszonych w niej konsultantów biznesowych.

– Dynamika rozwoju gospodarki cyfrowej zarówno w sektorze e-commerce, jak i w e-zdrowiu zależy od regulacji prawnych. Przyjazne prawo i jasność przepisów to kluczowe aspekty, których potrzebujemy, aby przyspieszyć postęp cyfrowy z korzyścią dla pacjentów, klientów e-commerce, placówek i przedstawicieli medycznych oraz przedsiębiorców. Księga Niwelowania Barier Legislacyjnych e-Izby jest unikatowym opracowaniem, które przygotowali eksperci prawni oraz praktycy. Jestem przekonana, że będzie stanowić cenny wkład w proces zmian legislacyjnych na rzecz niwelowania barier hamujących rozwój e-gospodarki – mówi Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

Gospodarka cyfrowa, która obejmuje przedsiębiorstwa świadczące usługi w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych, e-commerce oraz firmy działające w internecie, ma ogromny i trwały wpływ na wszystkie aspekty biznesu i społeczeństwa. Misją Izby Gospodarki Elektronicznej jest rozwój polskiej branży cyfrowej poprzez współpracę, wymianę know-how, działania legislacyjne oraz silną i efektywną reprezentację wspólnych interesów w dialogu z instytucjami polskiej administracji rządowej, Unii Europejskiej oraz organizacjami pozarządowymi w kraju i na świecie. Przygotowanie Księgi Niwelowania Barier Legislacyjnych e-Izby w zakresie gospodarki cyfrowej w ujęciu e-commerce oraz e-medycyny ma służyć współpracy pomiędzy biznesem a instytucjami polskiej administracji rządowej w celu sprawniejszego rozwoju cyfryzacji polskiej gospodarki.

Księga będzie cyklicznie uaktualniana oraz rozbudowywana. Można ją pobrać tutaj.

Nr 3 (42) MARZEC 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę