Prawo

Księga Niwelowania Barier Legislacyjnych e-Izby już opublikowana

Fot. Shutterstock

Naświetlić bariery prawne hamujące rozwój w sektorze e-commerce oraz e-medycyny – to główny cel Księgi Niwelowania Barier Legislacyjnych e-Izby, która została opracowana przez koordynatorów legislacyjnych Izby Gospodarki Elektronicznej oraz zrzeszonych w niej konsultantów biznesowych.

– Dynamika rozwoju gospodarki cyfrowej zarówno w sektorze e-commerce, jak i w e-zdrowiu zależy od regulacji prawnych. Przyjazne prawo i jasność przepisów to kluczowe aspekty, których potrzebujemy, aby przyspieszyć postęp cyfrowy z korzyścią dla pacjentów, klientów e-commerce, placówek i przedstawicieli medycznych oraz przedsiębiorców. Księga Niwelowania Barier Legislacyjnych e-Izby jest unikatowym opracowaniem, które przygotowali eksperci prawni oraz praktycy. Jestem przekonana, że będzie stanowić cenny wkład w proces zmian legislacyjnych na rzecz niwelowania barier hamujących rozwój e-gospodarki – mówi Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

Gospodarka cyfrowa, która obejmuje przedsiębiorstwa świadczące usługi w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych, e-commerce oraz firmy działające w internecie, ma ogromny i trwały wpływ na wszystkie aspekty biznesu i społeczeństwa. Misją Izby Gospodarki Elektronicznej jest rozwój polskiej branży cyfrowej poprzez współpracę, wymianę know-how, działania legislacyjne oraz silną i efektywną reprezentację wspólnych interesów w dialogu z instytucjami polskiej administracji rządowej, Unii Europejskiej oraz organizacjami pozarządowymi w kraju i na świecie. Przygotowanie Księgi Niwelowania Barier Legislacyjnych e-Izby w zakresie gospodarki cyfrowej w ujęciu e-commerce oraz e-medycyny ma służyć współpracy pomiędzy biznesem a instytucjami polskiej administracji rządowej w celu sprawniejszego rozwoju cyfryzacji polskiej gospodarki.

Księga będzie cyklicznie uaktualniana oraz rozbudowywana. Można ją pobrać tutaj.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]