Inwestycje

Planet Car Lease Polska przejęty przez Hitachi Capital Polska

Fot. Shutterstock

Dostawca kompleksowego leasingu operacyjnego Hitachi Capital Polska zakończył proces przejęcia Planet Car Lease Polska, spółki zależnej od Planet Holding International BV.

Przejęcie spółki Planet jest elementem strategii rozwoju rozwiązań samochodowych Hitachi Capital Corporation w Europie, zakładającej duże zaangażowanie w dynamicznie rozwijający się polski rynek. Oprócz Polski Hitachi Capital prowadzi działalność w Wielkiej Brytanii i Holandii, jest również zaangażowany w dalszą ekspansję w Europie Zachodniej i Środkowej.

Hitachi Capital Polska jest jednym z liderów na rynku full service leasing w Polsce. Obecnie zarządza flotą ponad 10 tys. samochodów. Przejęcie spółki Planet zapewni firmie dostęp do nowych segmentów rynku oraz do portfolio klientów międzynarodowych. 

– Przejęcie spółki Planet wspiera strategię Hitachi Capital w Polsce, na jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków w Europie Środkowej. Zamierzamy kontynuować rozwój innowacyjnych rozwiązań dla naszych partnerów korporacyjnych i MSP, wspieranych przez wydajne procesy oraz najlepsze wykorzystanie technologii. Marka Planet Car Lease nadal będzie wykorzystywana do obsługi określonych segmentów rynku – powiedział Eric van Vliet, prezes zarządu Planet Car Lease oraz Hitachi Capital Polska.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]