Wydarzenia

Startupy technologiczne zawalczą o 100 tys. zł

Fot. Materiały prasowe

Trwa nabór do jednego z największych w Polsce programów akceleracyjnych dla startupów technologicznych – MIT Enterprise Forum Poland. Młodzi przedsiębiorcy otrzymają m.in. wsparcie największych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw oraz dostęp do mentorów i ekspertów. Dodatkowo najciekawsze startupy – dzięki współpracy nawiązanej przez akcelerator z CVC Capital Partners – będą miały szansę na wygranie 100 tys. zł na rozwój działalności.

W ramach czwartej edycji programu MIT Enterprise Forum Poland akcelerator zostanie rozszerzony o międzynarodowy konkurs CVC Young Innovator Awards. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 100 tys. zł. W rywalizacji wezmą udział przedstawiciele startupów technologicznych, które zakwalifikują się do programu MIT Enterprise Forum Poland i spełnią wymogi regulaminowe konkursu. Beneficjentem nagrody może być innowacyjne przedsięwzięcie przedstawione przez młodego przedsiębiorcę (poniżej 30. roku życia), które – poza wysokim potencjałem technologicznym – cechuje się wysoką użytecznością społeczną.

– Chcemy nie tylko inwestować w polską gospodarkę, ale również wspierać jej rozwój, dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuację ogólnoświatowego konkursu CVC Young Innovator Awards w nowej, poszerzonej formule. W tym roku konkurs to nie tylko finansowanie dla zwycięzców ufundowane przez CVC, ale także pełna akceleracja startupu w ramach programu MIT Enterprise Forum Poland i wsparcie merytoryczne ze strony partnerów projektu. Szukamy inicjatyw biznesowych młodych ludzi, którzy chcą z jednej strony zbudować prężnie działające firmy, a z drugiej – w ich DNA wpisana jest szeroko pojęta społeczna użyteczność – mówi Krzysztof Krawczyk, szef funduszy CVC Capital Partners w Polsce.

To już druga edycja konkursu Young Innovator Awards realizowana przez CVC Capital Partners. W 2017 r. pierwsze miejsce w konkursie zajął startup ScienceBioTech tworzący nowatorskie rozwiązania wykorzystywane w leczeniu złamań kości. Drugą nagrodę otrzymali twórcy aplikacji Dr. Barbara, która tworzy diety dla osób przewlekle chorych w oparciu o szczegółowy wywiad i bieżącą analizę wyników badań krwi.

Po raz pierwszy konkurs realizowany jest w ramach akceleratora MIT Enterprise Forum Poland, który zapewnia innowacyjnym polskim mikro- i małym firmom wsparcie w przyspieszeniu procesu komercjalizacji rozwijanych przez nie przedsięwzięć. Do tej pory akcelerację w ramach programu przeszło ponad 70 startupów technologicznych. Do dyspozycji młodych przedsiębiorców jest ponad stu specjalistów akceleratora oraz delegowanych przez partnerów przemysłowych wspierających projekt.

MIT Enterprise Forum Poland przewiduje akcelerację w ścieżce ogólnej oraz w czterech wyspecjalizowanych ścieżkach branżowych. Ścieżka „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” organizowana jest we współpracy z partnerem głównym programu – PKO Bankiem Polskim. Partnerem ścieżki akceleracyjnej „Energia” jest Grupa PGNiG. Ścieżkę „Zdrowie” współtworzy Grupa Adamed, natomiast pojawiającą się po raz pierwszy w programie ścieżkę „Agri-tech” wspiera fundusz AgriTech Hub. Nowością w akceleratorze jest również ścieżka „Industry 4.0” skierowana do startupów technologicznych zainteresowanych współpracą z partnerami z regionu Dolnego Śląska. Jej realizacja będzie wspierana zarówno przez partnerów technologicznych, jak i merytorycznych, takich jak Nokia, Balluff, Fanuc Polska, fundusz ValueTech, Wrocławski Park Technologiczny, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz Stowarzyszenie Top 500 Innovators.

Startupy, które chcą wziąć udział w czwartej edycji akceleracji MIT Enterprise Forum Poland i powalczyć o 100 tys. zł na rozwój działalności, mogą aplikować do programu do 11 marca za pośrednictwem strony internetowej www.mitefpoland.org.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?