Liderzy

Naukowiec z fantazją

Fot. George Dolgikh

Patryk Arłamowski zmodyfikował  tradycyjne ujęcie inteligentnego domu  i dąży, aby w jego wersji – pod autorską marką Blebox.eu – stał się to powszechny model. 

Nowatorskie pomysły przychodzą mu do głowy z jednego podstawowego powodu – z chęci poprawy jakości i bezpieczeństwa codziennego życia każdego człowieka. Choć brzmi to futurystycznie, proponowane przez niego rozwiązania z zakresu m.in. automatyki domowej (tzw. smart home) mogą rozpoznawać nasze indywidualne potrzeby i służyć nam wszędzie, gdzie jesteśmy. 

– Nie musimy przebywać w domu, a nawet możemy być oddaleni od niego o tysiące kilometrów – opowiada Patryk – żeby, jeśli zajdzie nagła potrzeba, zamknąć bramę, opuścić rolety, wyłączyć kuchenkę lub ogrzewanie czy zapalić albo zgasić światło. Te i podobne funkcje nie ograniczają się do inteligentnego domu, ale obejmują także znacznie większe budynki i przestrzenie: inteligentne hotele, biura, fabryki, a w przyszłości całe dzielnice i miasta. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Nr 3 (42) MARZEC 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę