Liderzy

Naukowiec z fantazją

Fot. George Dolgikh

Patryk Arłamowski zmodyfikował  tradycyjne ujęcie inteligentnego domu  i dąży, aby w jego wersji – pod autorską marką Blebox.eu – stał się to powszechny model. 

Nowatorskie pomysły przychodzą mu do głowy z jednego podstawowego powodu – z chęci poprawy jakości i bezpieczeństwa codziennego życia każdego człowieka. Choć brzmi to futurystycznie, proponowane przez niego rozwiązania z zakresu m.in. automatyki domowej (tzw. smart home) mogą rozpoznawać nasze indywidualne potrzeby i służyć nam wszędzie, gdzie jesteśmy. 

– Nie musimy przebywać w domu, a nawet możemy być oddaleni od niego o tysiące kilometrów – opowiada Patryk – żeby, jeśli zajdzie nagła potrzeba, zamknąć bramę, opuścić rolety, wyłączyć kuchenkę lub ogrzewanie czy zapalić albo zgasić światło. Te i podobne funkcje nie ograniczają się do inteligentnego domu, ale obejmują także znacznie większe budynki i przestrzenie: inteligentne hotele, biura, fabryki, a w przyszłości całe dzielnice i miasta. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]