Wydarzenia

V Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

Fot. Materiały prasowe

Rodzinność firmy jest wyzwaniem, które może stać się ogromną przewagą konkurencyjną. Tegoroczni prelegenci V Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych, organizowanego przez Instytut Biznesu Rodzinnego, pokażą, jak z pierwiastka rodzinnego uczynić siłę. Dwudniowy kongres odbędzie się 19–20 marca w Poznaniu.

Tym, co mocno zajmuje dziś przedsiębiorców rodzinnych, jest proces sukcesji. Podczas kongresu będą oni dyskutować o wyzwaniach związanych z przejmowaniem obowiązków od rodziców i budowaniu swojego autorytetu oraz wyznaczaniem nowych strategicznych dróg, o tym, jak znaleźć motywację do działania, gdy działalność nie pokrywa się początkowo z zainteresowaniami sukcesora, o znaczeniu dywersyfikacji czy współpracy międzypokoleniowej. Prelegenci skupią się także na wdrożeniu ładu rodziny, konstytucji firmy rodzinnej czy założeniu fundacji, która zabezpiecza majątek prywatny rodziny.

Gościem specjalnym będzie Antoine Mayaud – przedstawiciel rodziny Mulliez, największej rodziny biznesowej w Europie, właścicieli m.in. Auchan, Obi czy Decathlon. O ładzie rodziny i fundacjach rodzinnych będą mówić także eksperci, m.in. dr Adrianna Lewandowska i prof. Peter May.

Program kongresu to także ciekawe panele dyskusyjne i kreatywne warsztaty z zakresu strategii, prawa, podatków, zarządzania konfliktem czy budowania autorytetu.

Więcej informacji na www.KongresFirmRodzinnych.pl.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]