Wydarzenia

V Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych

Fot. Materiały prasowe

Rodzinność firmy jest wyzwaniem, które może stać się ogromną przewagą konkurencyjną. Tegoroczni prelegenci V Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych, organizowanego przez Instytut Biznesu Rodzinnego, pokażą, jak z pierwiastka rodzinnego uczynić siłę. Dwudniowy kongres odbędzie się 19–20 marca w Poznaniu.

Tym, co mocno zajmuje dziś przedsiębiorców rodzinnych, jest proces sukcesji. Podczas kongresu będą oni dyskutować o wyzwaniach związanych z przejmowaniem obowiązków od rodziców i budowaniu swojego autorytetu oraz wyznaczaniem nowych strategicznych dróg, o tym, jak znaleźć motywację do działania, gdy działalność nie pokrywa się początkowo z zainteresowaniami sukcesora, o znaczeniu dywersyfikacji czy współpracy międzypokoleniowej. Prelegenci skupią się także na wdrożeniu ładu rodziny, konstytucji firmy rodzinnej czy założeniu fundacji, która zabezpiecza majątek prywatny rodziny.

Gościem specjalnym będzie Antoine Mayaud – przedstawiciel rodziny Mulliez, największej rodziny biznesowej w Europie, właścicieli m.in. Auchan, Obi czy Decathlon. O ładzie rodziny i fundacjach rodzinnych będą mówić także eksperci, m.in. dr Adrianna Lewandowska i prof. Peter May.

Program kongresu to także ciekawe panele dyskusyjne i kreatywne warsztaty z zakresu strategii, prawa, podatków, zarządzania konfliktem czy budowania autorytetu.

Więcej informacji na www.KongresFirmRodzinnych.pl.

Nr 2 (41) LUTY 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę