Wydarzenia

Idea Hub: Wszystko, co musisz wiedzieć o branży gastronomicznej

Czy istnieje idealny przepis na start w branży kulinarnej? Jakie błędy popełniają początkujący właściciele lokali gastronomicznych? Co wpływa na sukces restauracji? Już 7 lutego w Idea Hub finalista drugiej edycji Top Chef – Przemysław Błaszczykzdradzi kulisy prowadzenia biznesu, w którym najbardziej liczą się smak i jakość.

Rynek gastronomiczny, na którym działają rozmaite bary, bistro i restauracje, wciąż się rozrasta. Wraz ze wzrastającą liczbą miejsc przybywa również konsumentów. Jak zachęcić ich skorzystania z naszej oferty? Co wpływa na sukces restauracji? Podczas pierwszych warsztatów z cyklu „Biznes po śląsku” w katowickim Idea Hub zostaną omówione takie kwestie, jak: wartość lokalizacji pod kątem założeń biznesowych; pomoc profesjonalistów (architekt, prawnik, konsultant techniczny); personel – umowy, płatności, podejście, zagrożenia; dobór dostawców i konsumentów; projektowanie menu; informatyczne systemy sprzedaży; controlling; food cost.

Spotkanie poprowadzi Przemysław Błaszczyk – właściciel Mañana Bistro w Chorzowie oraz restauracji 'Novo i Sezo’novo w Katowicach, finalista drugiej edycji Top Chef, który nabierał doświadczenia podczas licznych podróży po Europie.

„Biznes po śląsku” to cykl spotkań, podczas których lokalni przedsiębiorcy opowiadają o specyfice regionu i branży, w której pracują. Wydarzenia mają za zadanie przybliżyć przyszłym przedsiębiorcom specyfikę prowadzenia danego biznesu.

Wydarzenie odbędzie się 7 lutego (środa) w godz. 18–20 w Idea Hub – bezpłatnej przestrzeni coworkingowej usytuowanej w Silesia City Center przy ulicy Chorzowskiej 107 w Katowicach. O udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń. Spotkanie jest bezpłatne. Zapisy prowadzone są przez stronę: www.przezzoladekdoserca.evenea.pl.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?