Wydarzenia

10 najlepszych startupów Bridge to MassChallenge Warsaw poleci do Bostonu

Fot. Materiały prasowe

Prawie 300 startupów z Europy Środkowo-Wschodniej zgłosiło się do programu Bridge to MassChallenge Warsaw. Do finału przeszły jedynie 23. W ubiegłym tygodniu w trakcie Demo Day podsumowującego pierwszy etap programu wyłonionych zostało 10 najlepszych. Te już w lutym w Bostonie zawalczą o swoją szansę na międzynarodowy sukces.

W pilotażowej odsłonie jednego z największych na świecie akceleratorów startupów, MassChallenge, udział wzięły 23 firmy z 12 krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Izraela. Przez cztery dni młodzi przedsiębiorcy-wizjonerzy pracowali z międzynarodowymi ekspertami specjalizującymi się w różnych dziedzinach biznesu, przedstawicielami funduszy VC i globalnych korporacji, a także głównych partnerów Bridge to MassChallenge Warsaw – PKO Banku Polskiego, Visa i PGE Nowa Energia. Celem, który przyświecał startupowcom, było wypracowanie strategii ekspansji na nowe rynki.

Efektem czterodniowego spotkania było wybranie ścisłej dziesiątki, która w przyszłym miesiącu w Bostonie powalczy o uwagę inwestorów. Będą to: bNesis, CertChain, DrOmnibus, Funtronic, Klear Lending, ShelfWise, Skriware, Smart Technology Group, Spaceflow oraz Talk-A-Bot.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?