Wydarzenia

10 najlepszych startupów Bridge to MassChallenge Warsaw poleci do Bostonu

Fot. Materiały prasowe

Prawie 300 startupów z Europy Środkowo-Wschodniej zgłosiło się do programu Bridge to MassChallenge Warsaw. Do finału przeszły jedynie 23. W ubiegłym tygodniu w trakcie Demo Day podsumowującego pierwszy etap programu wyłonionych zostało 10 najlepszych. Te już w lutym w Bostonie zawalczą o swoją szansę na międzynarodowy sukces.

W pilotażowej odsłonie jednego z największych na świecie akceleratorów startupów, MassChallenge, udział wzięły 23 firmy z 12 krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Izraela. Przez cztery dni młodzi przedsiębiorcy-wizjonerzy pracowali z międzynarodowymi ekspertami specjalizującymi się w różnych dziedzinach biznesu, przedstawicielami funduszy VC i globalnych korporacji, a także głównych partnerów Bridge to MassChallenge Warsaw – PKO Banku Polskiego, Visa i PGE Nowa Energia. Celem, który przyświecał startupowcom, było wypracowanie strategii ekspansji na nowe rynki.

Efektem czterodniowego spotkania było wybranie ścisłej dziesiątki, która w przyszłym miesiącu w Bostonie powalczy o uwagę inwestorów. Będą to: bNesis, CertChain, DrOmnibus, Funtronic, Klear Lending, ShelfWise, Skriware, Smart Technology Group, Spaceflow oraz Talk-A-Bot.

Nr 2 (41) LUTY 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę