Transport dla biznesu

Biuro na torach

Fot. Materiały prasowe

Podróż koleją nigdy nie musiała być jedynie przemieszczaniem się z punktu A do punktu B. Dziś zaś pojawiły się dodatkowe możliwości wykorzystania czasu spędzonego „na torach” dla dobra swojego biznesu.

Pociąg to dobry wybór dla tych, którzy w podróży lubią się oddać swojej pracy, bo tu nie muszą skupiać się na drodze. Badania to potwierdzają: z raportu Lot Travel „Podróże służbowe” wynika, że kolej jest drugim po samochodzie najbardziej popularnym środkiem do uprawiania biznesowych wędrówek po Polsce. Wybiera ją do tego celu 39 proc. rodzimych przedsiębiorstw. Z kolei badanie Idea Banku pokazuje, że ludzie biznesu czas w pociągu spędzają efektywnie. Aż 83 proc. z nich załatwia wtedy służbowe sprawy. Nadzorują to, co się dzieje w firmie, kontaktują się z klientami i pracownikami, przeglądają dokumenty i przygotowują się do spotkań. Przy czym co trzeci pracuje na komputerze, a 70 proc. rozmawia przez telefon.

Biuro i sala konferencyjna

Idea Bank zapytał też przedsiębiorców, jakich warunków do pracy oczekują, kiedy są w podróży. Bez względu na środek lokomocji, najważniejsze okazały się dla nich dostęp do internetu oraz brak tłoku i opóźnień. Jeśli chodzi o pociągi, to pierwsze mają zapewnione przez PKP Intercity i niektórych innych przewoźników, np. w nowszych wagonach Przewozów Regionalnych Polregio.

Ale dziś mogą już liczyć na o wiele więcej niż dostęp do sieci i prądu. Co prawda, tylko w składach PKP Intercity, gdzie można również skorzystać z własnego „biura na torach”, a nawet zorganizować większe zebranie czy szkolenie.

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?