Transport dla biznesu

Biuro na torach

Fot. Materiały prasowe

Podróż koleją nigdy nie musiała być jedynie przemieszczaniem się z punktu A do punktu B. Dziś zaś pojawiły się dodatkowe możliwości wykorzystania czasu spędzonego „na torach” dla dobra swojego biznesu.

Pociąg to dobry wybór dla tych, którzy w podróży lubią się oddać swojej pracy, bo tu nie muszą skupiać się na drodze. Badania to potwierdzają: z raportu Lot Travel „Podróże służbowe” wynika, że kolej jest drugim po samochodzie najbardziej popularnym środkiem do uprawiania biznesowych wędrówek po Polsce. Wybiera ją do tego celu 39 proc. rodzimych przedsiębiorstw. Z kolei badanie Idea Banku pokazuje, że ludzie biznesu czas w pociągu spędzają efektywnie. Aż 83 proc. z nich załatwia wtedy służbowe sprawy. Nadzorują to, co się dzieje w firmie, kontaktują się z klientami i pracownikami, przeglądają dokumenty i przygotowują się do spotkań. Przy czym co trzeci pracuje na komputerze, a 70 proc. rozmawia przez telefon.

Biuro i sala konferencyjna

Idea Bank zapytał też przedsiębiorców, jakich warunków do pracy oczekują, kiedy są w podróży. Bez względu na środek lokomocji, najważniejsze okazały się dla nich dostęp do internetu oraz brak tłoku i opóźnień. Jeśli chodzi o pociągi, to pierwsze mają zapewnione przez PKP Intercity i niektórych innych przewoźników, np. w nowszych wagonach Przewozów Regionalnych Polregio.

Ale dziś mogą już liczyć na o wiele więcej niż dostęp do sieci i prądu. Co prawda, tylko w składach PKP Intercity, gdzie można również skorzystać z własnego „biura na torach”, a nawet zorganizować większe zebranie czy szkolenie.

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Nr 2 (41) LUTY 2019
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Czy przenieść firmę za granicę