Liderzy

Borg, McEnroe i trzy „A”

Fot. Materiały prasowe

Albert Judycki i Jacek Malarski, właściciele firmy cukierniczej Lukullus, wypracowali styl, w którym najważniejsze są prostota, nieustanna troska o jakość i piękną formę oraz... warszawskość. Trzymają się z dala od wymyślnych frykasów, bo nie chcą uszczęśliwiać „gourmandzistów” i „foodzistów”, tylko zwykłych ludzi.

Jesteśmy jak ogień i woda, jak John McEnroe i Björn Borg w tenisie. Ja „walę rakietą o kort” z wściekłością i pasją, a Albert ma nerwy ze stali – mówi Jacek.

On sam zajmuje się w Lukullusie prowadzeniem firmowej strony internetowej, zarządza obecnością marki w mediach społecznościowych, kontaktami z klientami, trzyma pieczę nad estetyczną stroną wyrobów. Albert zaś wymyśla smaki, kontroluje finanse, negocjuje umowy z centrami handlowymi, nadzoruje produkcję. Jednak zawsze jest to bardziej współpraca niż podział. Weźmy choćby tort Romanow 2.0, który niedawno wprowadzili do oferty. Albert wymyślił jego smak, a Jacek zaproponował, jak zostanie ozdobiony.

Zaczęło się od Kremówki

W 1946 r. dziadek Alberta, Jan Dynowski, przed wojną mistrz czekolady u Wedla, otworzył na warszawskiej Pradze cukiernię Kremówka. Niestety, wnuk nie pamięta smaku jego delicji. Słyszał tylko, że dziadek był wspaniałym cukiernikiem.

Po nim firmę przejęła babcia Alberta, a później jego mama – Halina Judycka, która prowadziła jednocześnie na pl. Wilsona delikatesy Lukullus. W 1998 r. Kremówka również została Lukullusem. Albert, który po rozległych humanistycznych studiach nie mógł znaleźć pracy, przystąpił do rodzinnego interesu w 2000 r. – Na początku bez przekonania. Dopiero Jacek uzmysłowił mi, że to wspaniały biznes, który może sprawiać przyjemność, dawać ogromną satysfakcję – wspomina.

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]