Wydarzenia

Wystartował nabór do 4. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland

Magdalena Jabłońska, dyrektor operacyjna Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej. Fot. Materiały prasowe

8 stycznia rozpoczął się nabór do kolejnej edycji jednego z największych w Polsce programów akceleracyjnych – MIT Enterprise Forum Poland. Celem projektu jest przyspieszenie rozwoju młodych, innowacyjnych firm technologicznych poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą, doświadczeniem oraz zasobami wiodących polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, w tym spółek Skarbu Państwa.

MIT Enterprise Forum Poland przewiduje akcelerację w ścieżce ogólnej oraz w czterech wyspecjalizowanych ścieżkach branżowych. Ścieżka „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” organizowana jest we współpracy z partnerem głównym programu – PKO Bankiem Polskim. Partnerem ścieżki akceleracyjnej „Energia” jest Grupa PGNiG. Ścieżkę „Zdrowie” współtworzy Grupa Adamed, natomiast pojawiającą się po raz pierwszy w programie ścieżkę „Agri-tech” wspiera fundusz AgriTech Hub. Nowością w akceleratorze jest również ścieżka „Industry 4.0” skierowana do startupów technologicznych zainteresowanych współpracą z partnerami z regionu Dolnego Śląska. Jej realizacja będzie wspierana przez partnerów zarówno technologicznych, jak i merytorycznych, takich jak Balluff, Fanuc Polska, fundusz ValueTech, Wrocławski Park Technologiczny, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz Stowarzyszenie Top 500 Innovators.

Akcelerację w ramach 4. edycji programu przejdzie około 25 startupów technologicznych. Początkujący przedsiębiorcy przez trzy miesiące będą współpracować z polskimi i międzynarodowymi ekspertami oraz mentorami nad weryfikacją i dopracowaniem modeli biznesowych swoich przedsięwzięć. Wszystko po to, aby potrafili poradzić sobie w rynkowej rzeczywistości, skutecznie skomercjalizować swoje rozwiązania, jak również efektywnie pozyskać finansowanie na dalszy rozwój działalności.

– Przed startupami na wczesnym etapie rozwoju, nawet tymi dysponującymi unikalnymi technologiami, stoi wiele wyzwań na drodze do zaistnienia tych rozwiązań na rynku. Problemem jest często brak wiedzy, doświadczenia i zaplecza finansowego. Rolą akceleratora jest wspieranie startupów w pokonywaniu tych barier – powiedziała Magdalena Jabłońska, dyrektor operacyjna Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, organizatora programu MIT Enterprise Forum w Polsce.

Do tej pory akcelerację w ramach programu MIT Enterprise Forum Poland przeszło ponad 70 startupów technologicznych. Do bieżącej edycji programu można aplikować do końca lutego za pośrednictwem strony internetowej www.mitefpoland.org.

MyCompany Polska 12/2018
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!