Wydarzenia

Wystartował nabór do 4. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland

Magdalena Jabłońska, dyrektor operacyjna Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej. Fot. Materiały prasowe

8 stycznia rozpoczął się nabór do kolejnej edycji jednego z największych w Polsce programów akceleracyjnych – MIT Enterprise Forum Poland. Celem projektu jest przyspieszenie rozwoju młodych, innowacyjnych firm technologicznych poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą, doświadczeniem oraz zasobami wiodących polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, w tym spółek Skarbu Państwa.

MIT Enterprise Forum Poland przewiduje akcelerację w ścieżce ogólnej oraz w czterech wyspecjalizowanych ścieżkach branżowych. Ścieżka „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” organizowana jest we współpracy z partnerem głównym programu – PKO Bankiem Polskim. Partnerem ścieżki akceleracyjnej „Energia” jest Grupa PGNiG. Ścieżkę „Zdrowie” współtworzy Grupa Adamed, natomiast pojawiającą się po raz pierwszy w programie ścieżkę „Agri-tech” wspiera fundusz AgriTech Hub. Nowością w akceleratorze jest również ścieżka „Industry 4.0” skierowana do startupów technologicznych zainteresowanych współpracą z partnerami z regionu Dolnego Śląska. Jej realizacja będzie wspierana przez partnerów zarówno technologicznych, jak i merytorycznych, takich jak Balluff, Fanuc Polska, fundusz ValueTech, Wrocławski Park Technologiczny, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz Stowarzyszenie Top 500 Innovators.

Akcelerację w ramach 4. edycji programu przejdzie około 25 startupów technologicznych. Początkujący przedsiębiorcy przez trzy miesiące będą współpracować z polskimi i międzynarodowymi ekspertami oraz mentorami nad weryfikacją i dopracowaniem modeli biznesowych swoich przedsięwzięć. Wszystko po to, aby potrafili poradzić sobie w rynkowej rzeczywistości, skutecznie skomercjalizować swoje rozwiązania, jak również efektywnie pozyskać finansowanie na dalszy rozwój działalności.

– Przed startupami na wczesnym etapie rozwoju, nawet tymi dysponującymi unikalnymi technologiami, stoi wiele wyzwań na drodze do zaistnienia tych rozwiązań na rynku. Problemem jest często brak wiedzy, doświadczenia i zaplecza finansowego. Rolą akceleratora jest wspieranie startupów w pokonywaniu tych barier – powiedziała Magdalena Jabłońska, dyrektor operacyjna Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, organizatora programu MIT Enterprise Forum w Polsce.

Do tej pory akcelerację w ramach programu MIT Enterprise Forum Poland przeszło ponad 70 startupów technologicznych. Do bieżącej edycji programu można aplikować do końca lutego za pośrednictwem strony internetowej www.mitefpoland.org.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]