Ubezpieczenia

Wydatki na prywatne ubezpieczenia zdrowotne wzrosły o 23 proc.

FOT. DARIUSZ GACEK/REPORTER

tki na prywatne ubezpieczenia zdrowotne wyniosły w I półroczu 2015 roku 237 mln zł, tj. o 23% więcej niż rok wcześniej, wynika z danych zebranych przez Polską Izbę Ubezpieczeń

Liczba ubezpieczonych osób wzrosła w I półroczu 2015 r. o 40%, do ponad 1,3 mln. Szczególnie zauważalny jest przyrost liczby ubezpieczonych w segmencie polis indywidualnych. Wyniósł on ponad 80%, co oznacza, że 218 tys. osób posiada w Polsce indywidualne prywatne ubezpieczenie zdrowotne - czytamy w komunikacie Izby.

- Wzrost liczby umów indywidualnych to kontynuacja tendencji, na którą zwracaliśmy uwagę już po I kw. 2015 r. Wielu klientów poszerza swoje dotychczasowe umowy ubezpieczenia na życie np. o polisy lekowe. Stąd lawinowy wzrost liczby nowo zawartych umów - powiedziała doradca zarządu PIU ds. ubezpieczeń zdrowotnych Dorota M. Fal, cytowana w komunikacie.

Segment prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, choć rozwija się szybko, pozostaje niszą polskiego rynku ubezpieczeniowego, którego wartość mierzona przypisem składki, przekroczyła po II kw. 2015 r. 28 mld zł.

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]