Nowe Technologie

Wielkie kodowanie na start Imagine Cup 2018

Fot. Shutterstock

Rusza Microsoft Imagine Cup, kolejna edycja olimpiady technologicznej i konkursu przedsiębiorczości, z którego inwestorzy wyławiają młode firmy o znaczącym potencjale.

Imagine Cup jest niezwykle popularną na świecie inicjatywą na rzecz rozwoju młodych biznesów, które wykorzystują najnowsze technologie, wpływają na rozwój społeczeństw, miast, rynku i komfort życia każdego z nas. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 1,65 miliona uczestników z ponad 190 państw.

Pierwszy raz w historii polskiej edycji rejestrację rozpocznie Imagine Hack, czyli hackatony prowadzone w czterech miastach w Polsce: Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i Warszawie. 13 i 14 stycznia 2018 r. do klawiatur usiądzie 300 uczniów i studentów, którzy będą mieli szansę zaprezentować swoje projekty technologiczne i pomysły biznesowe na ich rozwój. W każdym z miast zostanie wyłoniony zwycięski zespół, który dostanie atrakcyjne nagrody oraz zostanie zakwalifikowany do półfinału konkursu Imagine Cup, gdzie będzie mógł walczyć o nagrodę w wysokości 100 tys. dol. oraz indywidualną sesję mentoringową z Satyą Nadellą, CEO Microsoft.

„W tym roku koncentrujemy się na trzech obszarach technologicznych: zastosowaniu rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji (AI), wielkich zbiorów danych (Big Data) oraz rozszerzonej rzeczywistości (VR). W Polsce dodatkowo uruchomimy ścieżkę Smart City, pamiętając, jak ciekawe projekty były prezentowane w zeszłym roku” – powiedziała Olena Kolikhova, odpowiedzialna z polską edycję Microsoft Imagine Cup.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

25 najlepszych polskich startupów

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?