Nowe Technologie

Wielkie kodowanie na start Imagine Cup 2018

Fot. Shutterstock

Rusza Microsoft Imagine Cup, kolejna edycja olimpiady technologicznej i konkursu przedsiębiorczości, z którego inwestorzy wyławiają młode firmy o znaczącym potencjale.

Imagine Cup jest niezwykle popularną na świecie inicjatywą na rzecz rozwoju młodych biznesów, które wykorzystują najnowsze technologie, wpływają na rozwój społeczeństw, miast, rynku i komfort życia każdego z nas. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 1,65 miliona uczestników z ponad 190 państw.

Pierwszy raz w historii polskiej edycji rejestrację rozpocznie Imagine Hack, czyli hackatony prowadzone w czterech miastach w Polsce: Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i Warszawie. 13 i 14 stycznia 2018 r. do klawiatur usiądzie 300 uczniów i studentów, którzy będą mieli szansę zaprezentować swoje projekty technologiczne i pomysły biznesowe na ich rozwój. W każdym z miast zostanie wyłoniony zwycięski zespół, który dostanie atrakcyjne nagrody oraz zostanie zakwalifikowany do półfinału konkursu Imagine Cup, gdzie będzie mógł walczyć o nagrodę w wysokości 100 tys. dol. oraz indywidualną sesję mentoringową z Satyą Nadellą, CEO Microsoft.

„W tym roku koncentrujemy się na trzech obszarach technologicznych: zastosowaniu rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji (AI), wielkich zbiorów danych (Big Data) oraz rozszerzonej rzeczywistości (VR). W Polsce dodatkowo uruchomimy ścieżkę Smart City, pamiętając, jak ciekawe projekty były prezentowane w zeszłym roku” – powiedziała Olena Kolikhova, odpowiedzialna z polską edycję Microsoft Imagine Cup.

MyCompany Polska 12/2018
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!