Gospodarka

MIT Enterprise Forum Poland uruchamia akcelerację dla firm z Dolnego Śląska

Fot. Shutterstock

Jeden z największych w kraju akceleratorów dla startupów technologicznych – MIT Enterprise Forum Poland – łączy siły z przedsiębiorstwami i instytucjami publicznymi z Wrocławia. Celem współpracy jest przyspieszenie rozwoju młodych, innowacyjnych firm technologicznych z Dolnego Śląska oraz stworzenie ekosystemu startupowego bazującego na potencjale regionu.

W projekt zaangażowali się już m.in. Wrocławski Park Technologiczny, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Stowarzyszenie Top 500 Innovators, firma doradcza Olesiński & Wspólnicy oraz partnerzy technologiczni w regionie: firmy Balluff i Fanuc Polska.

W ramach 4. edycji programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland zostanie uruchomiona skierowana do startupów z Dolnego Śląska ścieżka branżowa Industry 4.0. Firmy, które się do niej zakwalifikują, zyskają m.in. dostęp do polskich i zagranicznych mentorów oraz wsparcie w udoskonalaniu produktów i usług. Akcelerację w trzech edycjach programu przeszło już blisko 70 startupów, wspieranych przez takich rynkowych potentatów jak PKO Bank Polski, Grupa PGNiG, KGHM Cuprum Sp. z o.o. Centrum Badawczo-Rozwojowe, Grupa Adamed czy Visa.

Wrocław coraz silniej zaznacza swoją obecność na polskiej mapie innowacji. Jak wynika z informacji dostępnych na stronie www.wroclaw.pl, w mieście działa blisko 150 startupów. Stolica Dolnego Śląska uplasowała się również na drugim miejscu – tuż za Warszawą – w prestiżowym badaniu „Polskie Startupy 2017” przeprowadzonym przez Fundację Startup Poland. Z rekordowej liczby ponad 600 startupów, które wzięły w nim udział, aż 12 procent działa właśnie we Wrocławiu. Jak jednak twierdzi Magdalena Jabłońska, dyrektor operacyjna MIT Enterprise Forum Poland, decyzja o uruchomieniu ścieżki akceleracji dla startupów z Dolnego Śląska wynika nie tylko z ich liczby, ale również potencjału Wrocławia do stworzenia dojrzałego ekosystemu startupowego.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty