Nowe Technologie

25 startupów z Europy Środkowo-Wschodniej rozpoczyna akcelerację w ramach Bridge to MassChallenge Warsaw

Fot. Shutterstock

Bridge to MassChallenge Warsaw ogłosił listę 25 startupów z regionu CEE, które zakwalifikowały się do pilotażowej edycji programu będącego odsłoną jednego z największych na świecie akceleratorów dla startupów – MassChallenge.

Celem programu jest przyciągnięcie do Polski najlepszych startupów technologicznych z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, pomoc w rozwoju ich biznesu, a także wsparcie w wyskalowaniu na rynki zagraniczne. Bridge to MassChallenge Warsaw rozpoczął swoją działalność w Warszawie z inicjatywy Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej oraz PKO Banku Polskiego. Partnerami programu są także Visa oraz PGE.

Dwumiesięczny nabór do akceleratora Bridge to MassChallenge Warsaw zakończył się 6 listopada. Do projektu zgłosiło się w sumie prawie 300 startupów z 26 krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Bliskiego Wschodu. Przesłane zgłoszenia były oceniane przez zespół międzynarodowych mentorów i ekspertów akceleracji oraz przedstawicieli partnerów programu.

Dzięki Bridge to MassChallenge Warsaw najlepsze 25 startupów będzie mogło skorzystać z doradztwa lokalnych i globalnych ekspertów oraz mentorów (w ramach dwóch 4-dniowych warsztatów w Warszawie i Bostonie), a także uzyskać dostęp do sieci przedsiębiorców i inwestorów współpracujących z MassChallenge – czołowego akceleratora startupów na świecie.

Finaliści zakwalifikowani do programu akceleracyjnego oferują rozwiązania wykorzystywane w wielu sektorach, między innymi fin-tech oraz high-tech. – Usprawniają przepływy pieniężne w sektorze bankowym, tworzą nowatorskie platformy edukacyjne czy prowadzą analizę behawioralną dzieci z autyzmem, wspierając ich leczenie – tłumaczy Joanna Misiewicz z Bridge to MassChallenge Warsaw.

Lista startupów zakwalifikowanych do programu akceleracji Bridge to MassChallenge Warsaw: ShelfWise, KLEAR Lending, DOV-E, Edurio, FunSave, bNesis, CertChain, Funtronic, Smart Technology Group, Wowworks, TakeTask, Spaceflow, Talk-A-Bot, IC Solutions, SNAPS, IntelFlows, DrOmnibus, Docsify, Younify, Skriware, SafeKiddo, Apzumi Spatial, UnitDoseOne, StructView, Feedbeo.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]