Wypatrzone przez ŚWIDERKA

Inny model skarpetek

Fot. Andrzej Wieteszka

Skarpetki to jeden z najbardziej masowych i tanich towarów produkowanych na świecie. Niemniej sukcesy startupów Stance i Happy Socks pokazują, że i w tym biznesie można znaleźć niszę, która pozwala na szybki wzrost i ponadprzeciętne marże. 

Korporacyjny dress code nie pozwala na wiele.  Facet w garniturze może wyróżnić się spośród innych korpoludków krawatem, zegarkiem, czasem butami. Kiedyś próbowano przekonywać, że także kolorem telefonu komórkowego, ale tu – jak pokazało życie – możliwości są ograniczone. 

Justin Trudeau, kanadyjski premier, pokazał jeszcze jedną przestrzeń – skarpetki. Te, które on nosi, są szeroko komentowane. Można było się o tym przekonać podczas ostatniego Bloomberg Global Business Forum, gdzie Trudeau pojawił się w skarpetkach z wizerunkiem Chewbakki, jednego z bohaterów Gwiezdnych Wojen. Wzbudziły zainteresowanie nie tylko mediów, ale także uczestników spotkania. Podobnie było na szczycie NATO w Brukseli w maju 2017 r. Na licznych zdjęciach widać, że Angela Merkel nie może oderwać oczu od skarpetek z logo Sojuszu. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!