Motoryzacja

Rok pod znakiem nowości

Fot. Materiały prasowe

Choć branża motoryzacyjna przeżywa obecnie ogromne zmiany, powoli zmierzając w kierunku produkcji samochodów na prąd, to jednak na liście premier 2018 r. wciąż dominują tradycyjne auta. Na dodatek w całkiem dobrym stylu. 

Jakie są obecnie rynkowe trendy? Przyglądając się modelom, które firmy motoryzacyjne zaproponują w najbliższych kilkunastu miesiącach, można wyróżnić dwie wiodące grupy. Przede wszystkim w gronie nowości znajdziemy dużo samochodów klasy premium – drogie auta cieszą się rosnącym powodzeniem w całej Europie, ale też na innych rynkach: w Ameryce Północnej i Azji. Drugi silny trend to ofensywa SUV-ów i crossoverów – coraz mniej klientów wybiera dzisiaj tradycyjne kombi lub minivany, stawiając na imitacje terenówek. A co z ekologią? Oczywiście też jest ważna, ale na razie mało kto kupuje drogie auta elektryczne, których – nawet na Zachodzie – nie ma gdzie ładować. Widać za to, że coraz więcej modeli, szczególnie tych drogich, powstaje od początku w wersjach hybrydowych. Większość z prezentowanych przez nas nowości zapowiadanych na 2018 r. to jednak samochody z tradycyjnym napędem. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!