Wydarzenia

Wielki finał XX edycji programu Przedsiębiorstwo Fair Play

Fot. Materiały prasowe

Zakończyła się jubileuszowa edycja programu promującego etykę w biznesie. Laureatów zaprezentowano podczas uroczystej gali w warszawskim Expo XXI.

Przedsiębiorstwo Fair Play już od 20 lat przyznaje certyfikaty firmom, które w swojej działalności przywiązują wielką wagę do terminowości i przejrzystości umów, do wysokiej jakości, dobrej atmosfery i bezpiecznych warunków pracy, na pierwszym miejscu stawiając etyczne postępowanie w relacjach z pracownikami, klientami i kontrahentami.

– Kiedy zaczynaliśmy realizację programu, tylko marzyliśmy o jego przyszłości i efektach, jakie przyniesie. Dzisiaj śmiało mogę powiedzieć, że rzeczywistość wielokrotnie przekroczyła marzenia – podkreśliła w trakcie uroczystości Anna Szcześniak, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Fair Play oraz członkini kapituły programu.

Do XX edycji programu zgłosiło się ponad 300 firm. Nagrodę główną – statuetkę Przedsiębiorstwo Fair Play 2017 – przyznano 15 najlepszym. Otrzymały je firmy: Atmomat Szatkowski, Ryniec Sp. j. z Włocławka; Cementownia Warta SA z Trębaczewa; Dora Metal Sp. z o.o. z Czarnkowa; EAE Elektronik Sp. z o.o. z Sanoka; Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe EWA SA z Krotoszyna; Frankonia-Poland Sp. z o.o. z Dzierżoniowa; ICT Poland Sp. z o.o. z Kostrzyna nad Odrą; Klinika Uzdrowiskowa „Pod Tężniami” im. Jana Pawła II Spółdzielnia Usług Medycznych z Ciechocinka; Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji SA w Krakowie; Olimp Laboratories Sp. z o.o. z Nagawczyna; Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z Rybnika; Spółdzielnia Inwalidów „Zgoda” z Konstantynowa Łódzkiego; Takata Parts Polska Sp. z o.o. z Krzeszewa; Troton Sp. z o.o. z Ząbrowa oraz Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Grot” Sp. j. ze Starowej Góry.

Kapituła programu przyznała również trzy nagrody specjalne Debiut Fair Play, wyróżnienia za szczególną działalność proekologiczną oraz tytuły Ambasadora i Honorowego Ambasadora Fair Play. Po raz pierwszy w historii programu wręczono też nagrodę Semper Fidelis – otrzymało ją Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Sezup Clima Sp. z o.o. z Piły, które jest w programie od 20 lat.

Tegoroczne wręczenie nagród laureatom programu połączone było z galą finałową konkursów skierowanych do wyróżniających się polskich samorządów: XVI edycją Gminy Fair Play oraz IV edycją Przyjaznej Polski. Jubileuszowa gala była również okazją do poznania instytucji finansowych, które mają najlepszą ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw – podczas uroczystości nagrodzono laureatów konkursu Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców.

Więcej informacji o laureatach i programie Przedsiębiorstwo Fair Play na www.fairplay.pl.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]