Zarządzanie

Global Management Challenge nie tylko dla studentów zarządzania

Październik i listopad w studenckim kalendarzu to miesiące niezwykle intensywne pod względem aktywności akademickich. Do swoich szeregów rekrutują koła naukowe, firmy z nimi współpracujące promują programy praktyk, pojawiają się też materiały zapowiadające konferencje i ciekawe warsztaty. Różnorodność jest ogromna, ale jak spośród wszystkich opcji wybrać tę najbardziej perspektywiczną?

Jedną z ciekawych propozycji jest Global Management Challenge, który daje możliwość wcielenia się w rolę zarządzającego przedsiębiorstwem i przeprowadzenia firmy przez kolejne kwartały na wirtualnym rynku. Symulacja komputerowa jest całkowicie interaktywna, a biorą w niej udział zarówno studenci, jak i profesjonaliści.

Rozgrywka pozwala na rozwinięcie wielu umiejętności. Świetnie odnajdują się w niej studenci zarządzania, dla których symulacja jest przełożeniem teoretycznej wiedzy na praktykę, ale nie tylko. Co roku dużą grupę stanowią studenci finansów, bankowości, rachunkowości czy inwestycji i nieruchomości, coraz częściej rejestrują się też zespoły złożone z inżynierów, studentów informatyki, marketingu lub logistyki.

– Konkurs GMC pozwala na rozwinięcie różnorodnych umiejętności: od planowania, poprzez analizę finansową, aż po pracę zespołową. Studenci mają okazję zdobywać wiedzę biznesową w praktyce, a przy okazji budować swoją sieć profesjonalnych kontaktów. Zespoły studenckie startują za darmo dzięki zaangażowaniu partnerów biznesowych, co sprawia, że GMC jest znakomitą okazją do zaprezentowania się pracodawcy – mówi Paulina Mazur, dyrektor Działu Rozwoju Talentów i Wizerunku Pracodawcy w firmie BIGRAM SA.

W symulacji mogą wziąć udział studenci wszystkich kierunków studiów. 3–5-osobowe zespoły należy rejestrować do 30 listopada przez stronę internetową: www.gmcpoland.pl/rejestracja-studentow.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty