E-sport

E-sport i technologia

Materiały prasowe

Wielu fanów e-sportu też lubi grać w ulubione gry. A że te z roku na rok mają coraz lepszą grafikę i bardziej zaawansowane algorytmy, potrzebne są do nich superszybkie komputery i wiele akcesoriów: zoptymalizowane odpowiednio pady, klawiatury, monitory, słuchawki, mikrofony, kamery, a nawet biurka i fotele. 

Krótko mówiąc, wydatkom nie ma końca. O swą promocję w świecie gier komputerowych dba zatem każdy producent z branży technologicznej. Na szczególnie dobrej pozycji są producenci monitorów, bo to element dobrze wyeksponowany na blacie stołu. Na zawodach widzimy zatem duże logotypy takich firm jak Iiyama, Samsung, LG, AOC czy Acer, który entuzjastom gier proponuje serię monitorów Predator, albo Benq ze swoimi monitorami z rodziny Zowie. A ceny? Wszystko zależy od przekątnej ekranu, zastosowanych technologii i szybkości odświeżania – kluczowej w przypadku gier wymagających refleksu, jak popularny na turniejach Counter Strike. Tanie monitory do gier można mieć za około 600 zł, a te najlepsze i największe nawet za blisko 5 tys. zł. 

 

Pełna wersja artykułu jest dostępna dla subskrybentów. Aby uzyskać dostęp do artykułu należy się zarejestrować/zalogować a potem zakupić subskrypcje. Zobacz Cennik treści i serwisów płatnych.

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Boom na drony

Cztery sposoby na podatki

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!