Wydarzenia

Startupy wyróżnią korporacje otwarte na innowacje

Fot. Materiały prasowe

W ramach konkursu The Heart Open Innovation Awards do 13 listopada przedsiębiorcy mogą nominować duże firmy, z którymi współpracuje się najlepiej.

W ostatnich latach wiele dużych firm zaczęło angażować się we współpracę ze startupami. Pojawiły się sponsorowane przez korporacje inkubatory i przestrzenie coworkingowe, firmy organizują hackathony, sponsorują branżowe konferencje i programy akceleracyjne – wszystko po to, by przyciągnąć najciekawsze projekty.

– Korporacje coraz częściej dostrzegają, że nie są w stanie tworzyć wszystkiego samodzielnie i decydują się na współpracę ze startupami. Wiele z nich nie jest jednak na to przygotowanych – brakuje klarownej strategii, zasobów i przyjaznych młodym spółkom procesów zakupowych – mówi Tomasz Rudolf z The Heart, europejskiego centrum współpracy korporacji i startupów.

Dlatego też The Heart, razem z partnerami – Ghelamco, ITMAGINATION, Mastercard oraz Onet-RAS Polska – postanowił zorganizować konkurs wyróżniający korporacje, które najskuteczniej otwierają się na startupy. Celem The Heart Open Innovation Awards jest nagrodzenie organizacji, które aktywnie wykorzystują zewnętrzne źródła innowacji, budują partnerskie relacje i z sukcesami wdrażają najlepsze rozwiązania.

Nagrody zostaną przyznane w pięciu głównych kategoriach: Organizacja, Lider, Korporacyjny inwestor, Współpraca i Inicjatywa roku. Specjalna nagroda Startups’ Choice będzie przyznana przez młode spółki technologiczne, które doceniają korporacje za otwartość na innowacje, partnerskie podejście do współpracy, fair play i szybkość podejmowania decyzji. Partnerem tej kategorii jest Startup Poland.

Termin zgłoszeń na stronie awards.theheart.tech mija 13 listopada.

MyCompany Polska 11/2018
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!