Wydarzenia

Startupy wyróżnią korporacje otwarte na innowacje

Fot. Materiały prasowe

W ramach konkursu The Heart Open Innovation Awards do 13 listopada przedsiębiorcy mogą nominować duże firmy, z którymi współpracuje się najlepiej.

W ostatnich latach wiele dużych firm zaczęło angażować się we współpracę ze startupami. Pojawiły się sponsorowane przez korporacje inkubatory i przestrzenie coworkingowe, firmy organizują hackathony, sponsorują branżowe konferencje i programy akceleracyjne – wszystko po to, by przyciągnąć najciekawsze projekty.

– Korporacje coraz częściej dostrzegają, że nie są w stanie tworzyć wszystkiego samodzielnie i decydują się na współpracę ze startupami. Wiele z nich nie jest jednak na to przygotowanych – brakuje klarownej strategii, zasobów i przyjaznych młodym spółkom procesów zakupowych – mówi Tomasz Rudolf z The Heart, europejskiego centrum współpracy korporacji i startupów.

Dlatego też The Heart, razem z partnerami – Ghelamco, ITMAGINATION, Mastercard oraz Onet-RAS Polska – postanowił zorganizować konkurs wyróżniający korporacje, które najskuteczniej otwierają się na startupy. Celem The Heart Open Innovation Awards jest nagrodzenie organizacji, które aktywnie wykorzystują zewnętrzne źródła innowacji, budują partnerskie relacje i z sukcesami wdrażają najlepsze rozwiązania.

Nagrody zostaną przyznane w pięciu głównych kategoriach: Organizacja, Lider, Korporacyjny inwestor, Współpraca i Inicjatywa roku. Specjalna nagroda Startups’ Choice będzie przyznana przez młode spółki technologiczne, które doceniają korporacje za otwartość na innowacje, partnerskie podejście do współpracy, fair play i szybkość podejmowania decyzji. Partnerem tej kategorii jest Startup Poland.

Termin zgłoszeń na stronie awards.theheart.tech mija 13 listopada.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]