Inwestycje

Ruszył ostatni etap rekrutacji do piątej edycji programu Huge Thing

Materiały prasowe

Już po raz piąty (a drugi wraz z Alior Bankiem) Huge Thing szuka najbardziej obiecujących startupów, gotowych na intensywne cztery miesiące pracy.

Do ostatniego etapu rekrutacji zakwalifikowało się 17 zespołów. Wśród wybranych projektów znalazły się m.in. startupy z Polski (BankMail, Cash Flow Manager, CAT, Contract Checker, Game HR, MidYou, MoneyMonk, Pergam.in, Rublon, Supozu, Metrisco), Mołdawii (Fentury), Indii (IamOlly), Białorusi (PingFin), Szwecji(Nektergal Financial Technologies), Wielkiej Brytanii (Limitless) i Chorwacji (Query Storm).

Startupy wezmą udział w warsztatach, sesjach indywidualnych oraz poznają się wzajemnie. Dla uczestników przewidziane są warsztaty z modelu biznesowego, pitchowania, finansowania, zakładania spółek, a także budżetowania. Każdy uczestnik będzie miał okazję skonfrontować swój projekt z opiekunami z Alior Banku, co pozwoli zweryfikować swój produkt w kontekście współpracy z bankiem oraz poznać potrzeby branży finansowej. Startupy wezmą udział również w panelu dyskusyjnym, na który zostali zaproszeni eksperci z obszaru FinTech.

Do akceleracji właściwej zakwalifikuje się 12 zespołów, które od 4 grudnia do 28 marca będą pracować nad swoimi projektami. W czasie akceleracji czekają je dwa wyjazdy zagraniczne (Londyn, Berlin) oraz Speed Dating z inwestorami. Poszerzą również swoją wiedzę z takich obszarów, jak definiowanie problemów, identyfikacja grupy docelowej, tworzenie prezentacji i pitch decków, rozwój produktów i UX, pitching, marketing, komunikacja czy budżetowanie. Zespoły dostaną też wsparcie w procesie pozyskiwania dalszego finansowania.

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty

Zamiast dziel i rządź - mnóż i zarządzaj!