Inwestycje

Ruszył ostatni etap rekrutacji do piątej edycji programu Huge Thing

Materiały prasowe

Już po raz piąty (a drugi wraz z Alior Bankiem) Huge Thing szuka najbardziej obiecujących startupów, gotowych na intensywne cztery miesiące pracy.

Do ostatniego etapu rekrutacji zakwalifikowało się 17 zespołów. Wśród wybranych projektów znalazły się m.in. startupy z Polski (BankMail, Cash Flow Manager, CAT, Contract Checker, Game HR, MidYou, MoneyMonk, Pergam.in, Rublon, Supozu, Metrisco), Mołdawii (Fentury), Indii (IamOlly), Białorusi (PingFin), Szwecji(Nektergal Financial Technologies), Wielkiej Brytanii (Limitless) i Chorwacji (Query Storm).

Startupy wezmą udział w warsztatach, sesjach indywidualnych oraz poznają się wzajemnie. Dla uczestników przewidziane są warsztaty z modelu biznesowego, pitchowania, finansowania, zakładania spółek, a także budżetowania. Każdy uczestnik będzie miał okazję skonfrontować swój projekt z opiekunami z Alior Banku, co pozwoli zweryfikować swój produkt w kontekście współpracy z bankiem oraz poznać potrzeby branży finansowej. Startupy wezmą udział również w panelu dyskusyjnym, na który zostali zaproszeni eksperci z obszaru FinTech.

Do akceleracji właściwej zakwalifikuje się 12 zespołów, które od 4 grudnia do 28 marca będą pracować nad swoimi projektami. W czasie akceleracji czekają je dwa wyjazdy zagraniczne (Londyn, Berlin) oraz Speed Dating z inwestorami. Poszerzą również swoją wiedzę z takich obszarów, jak definiowanie problemów, identyfikacja grupy docelowej, tworzenie prezentacji i pitch decków, rozwój produktów i UX, pitching, marketing, komunikacja czy budżetowanie. Zespoły dostaną też wsparcie w procesie pozyskiwania dalszego finansowania.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]