Inwestycje

FindAir ze wsparciem Black Pearls VC

Black Pearls VC oficjalnie zaprosiło FindAir do współpracy podczas tegorocznego Infoshare w Gdańsku. Zespół FindAir zwyciężył tam w Digital Healthcare Hackathon. Fot. Materiały prasowe

Black Pearls VC pomoże zespołowi FindAir w rozwoju inteligentnego rozwiązania wspierającego osoby chore na astmę. Wstępny etap współpracy obejmuje m.in. przygotowanie projektu badawczo-rozwojowego i analiz niezbędnych dla jego realizacji.

Zaangażowanie gdańskiego Black Pearls VC w FindAir może sięgnąć nawet 3 mln zł. Podstawą finansowania projektu jest zarządzany przez Black Pearls VC fundusz LQT Fund II, utworzony w ramach programu Bridge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. – Konstrukcja funduszu daje nam możliwość wspierania startupów w procesie badawczym, to odpowiedź na realne potrzeby pomysłodawców chcących komercjalizować swoje przedsięwzięcia – mówi Maciej Skórkiewicz, dyrektor inwestycyjny w Black Pearls VC. – Dzięki temu jesteśmy bardziej elastyczni i możemy uwzględnić specyfikę projektów B+R, których stale poszukujemy.

FindAir to pierwsze w Europie, inteligentne rozwiązanie wspierające osoby chore na astmę. Bazuje na połączeniu trzech elementów: aplikacji mobilnej umożliwiającej użytkownikowi monitorowanie stanu choroby, inteligentnej nakładki na inhalator (Findair ONE) rejestrującej i przesyłającej dane użytkownika do aplikacji oraz algorytmów analizy danych bazujących na uczeniu maszynowym (machine learning).

– Wsparcie na tym etapie pozwoli nam dopracować kluczowe elementy projektu oraz podsumować dotychczasowe prace – mówi Tomasz Mikosz, Business Head w FindAir. – To partnerstwo to kolejny krok naprzód, który pomoże nam przygotować się do wprowadzenia rozwiązań FindAir na rynek.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?