Wydarzenia

Święto przedsiębiorczości zakończone

Materiały prasowe

6 tys. uczestników z 30 krajów, trzy dni intensywnego festiwalu wiedzy biznesowej – dobiegł końca Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.

Podczas 3-dniowego cyklu debat i spotkań uczestnicy kongresu rozmawiali na temat różnych sposobów wsparcia przedsiębiorców, a głównym postulatem tegorocznej edycji wydarzenia było uwolnienie biznesu od szeregu utrudnień. Przedsiębiorcy chcą bowiem wdrażać nowe technologie, dokonywać ekspansji zarówno w kraju, jak i za granicą, a także kierować się uproszczonym i bardziej stabilnym prawem. Obecnie natykają się jednak na tych polach na bariery.

W licznych debatach wzięli udział przedsiębiorcy, naukowcy i samorządowcy. Eksperci omawiali obecną sytuację i konkretne rozwiązania oraz dzielili się swoją wiedzą na temat nowych przepisów, np. o ochronie danych osobowych. Ostatni dzień kongresu poświęcony był takim tematom, jak komunikacja mobilna, transfer wiedzy, smart rozwiązania i rola kobiety. Jak przekuć pasję w biznes? Czym jest RODO? W jakim kierunku zmierza komunikacja? O tym wszystkim dyskutowano w Katowicach.

Oficjalnym podsumowaniem kongresu będzie wydawnictwo „Rekomendacje”, które ukaże się w grudniu tego roku.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]