Moim zdaniem

Załóż z nami pierwszy biznes

Marek Szczepański

Jesteśmy – my, czyli „My Company Polska” – młodym magazynem na polskim rynku prasy biznesowej, niemniej mamy się czym pochwalić. Za nami już  26 wydań miesięcznika oraz... pierwsza książka! Jeszcze jej Państwo nie widzieli, ale tych wszystkich, którzy będą gośćmi Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach, serdecznie zapraszam do naszego redakcyjnego stoiska, a otrzymacie ją od nas w prezencie. 

„Pierwszy biznes”, bo taki jest tytuł tej publikacji, to cykl niemal  20 artykułów redakcyjnych, które każdego, kto myśli o założeniu własnej firmy, prowadzą do celu krok po kroku. Od kluczowego momentu podjęcia decyzji („Tak, chcę być na swoim”), poprzez weryfikację pomysłu i tworzenie modelu biznesowego, wybór formy działalności, opracowanie budżetu oraz biznesplanu, po kwestie podatkowe, rekrutację zespołu, jego motywowanie czy negocjacje z inwestorem. Każdy, niezależnie od tego, w jakim punkcie znajduje się jego młode przedsięwzięcie, znajdzie tu coś dla siebie. 

Książkę wydaliśmy wspólnie z partnerem, a do tej roli zaprosiliśmy mBank, podwójnego laureata naszego badania Marka Godna Zaufania (przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown), który zwyciężył w kategoriach „najlepsze konto firmowe” i „najlepsza oferta kredytów i pożyczek dla firm”. Dzięki tej współpracy publikacja została m.in. wzbogacona o historie młodych przedsiębiorców – klientów banku, którzy nie bali się zacząć od zera i dziś mają ugruntowaną pozycję  na rynku, w wielu wypadkach nie tylko w Polsce, ale też za granicą. 

„Pierwszy biznes” jest pierwszą, ale nie ostatnią tego typu inicjatywą redakcji. Wciąż pracujemy nad ciekawymi i użytecznymi  dla przedsiębiorców treściami, z których część będziemy chcieli wybrać i zaprezentować Państwu w formie osobnych książek. 

 

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]