Wydarzenia

8. Forum Rozwoju Mazowsza już 25–26 października w Warszawie

Jak realizować działania wzmacniające rozwój miast, gmin i całego regionu? O czym pamiętać, prowadząc projekty biznesowe? W jaki sposób tworzyć warunki sprzyjające rozwojowi kapitału ludzkiego i społecznego? Tych zagadnień będzie dotyczyło 8. Forum Rozwoju Mazowsza organizowane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych – już 25–26 października na Stadionie Legii w Warszawie.

Tegoroczna edycja to 10 debat, kilkadziesiąt prezentacji i warsztatów, podczas których swoim doświadczeniem podzieli się ponad 80 ekspertów reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Forum przyświecać będą trzy hasła: współpraca, rozwój i wdrażanie, bez czego trudno mówić o wzmacnianiu konkurencyjności gospodarki. Będzie to kilkanaście godzin poświęconych dyskusji i wymianie doświadczeń w zakresie realizacji projektów samorządowych, biznesowych, a także rozwijających kapitał ludzki i społeczny Mazowsza. Forum to nie tylko trendy i kierunki rozwoju, ale przede wszystkim przykłady dobrych praktyk i praktycznych rozwiązań możliwych do wykorzystania w codziennej pracy.

Zagadnienia poruszane podczas forum będą dotyczyły m.in. integrowania usług na poziomie miast i całych regionów z korzyścią dla mieszkańców, ale też samorządów i biznesu; współpracy z wykonawcami i partnerami projektowymi czy zwiększania innowacyjności biznesu oraz współpracy firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw z korporacjami. Forum to także koncentracja na rozwoju rynku zatrudnienia i animowaniu lokalnych społeczności, bez czego trudno wyobrazić sobie miasto przyjazne dla mieszkańców. Będzie to też czas na przegląd aktualnych i planowanych konkursów o unijne dofinansowanie.

Oprócz debat i prezentacji na uczestników wydarzenia czeka cała przestrzeń wystawiennicza współtworzona przez ponad 50 podmiotów reprezentujących samorządy, przedsiębiorców, instytucje otoczenia biznesu, a także sektor naukowy i pozarządowy. Będzie to miejsce zarówno bardzo praktycznych warsztatów, jak i indywidualnych rozmów, wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów na przyszłość.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego. Udział w forum jest bezpłatny, wymagane jest jednak dokonanie zgłoszenia przez stronę www.forumrozwojumazowsza.eu.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty