Wydarzenia

Zapraszamy do 18. polskiej edycji Global Management Challenge

Materiały prasowe

GMC to zaawansowana symulacja biznesowa, w której zarządzane przez uczestników spółki rywalizują na wirtualnej giełdzie. Aby awansować do kolejnego etapu, trzeba osiągnąć jak najwyższy wynik inwestycyjny swojej firmy. GMC to skuteczne narzędzie szkoleniowe, z elementami grywalizacji, które od lat cieszy się powodzeniem wśród menedżerów i specjalistów.

Konkurs GMC od wielu lat utrzymuje pozycję lidera w obszarze symulacji biznesowych w Polsce i na świecie. Złożony zakres decyzyjny pozwala uczestnikom na zarządzanie wieloma obszarami przedsiębiorstwa, od produkcji, przez HR, marketing, dystrybucję, po relacje z inwestorami. GMC jest organizowany w formie konkursu online, w każdej edycji startuje ok. 320 zespołów. Każdy zespół składa się z 3–5 osób – pracowników firm z różnych branż, specjalistów, młodych talentów, menedżerów czy kierowników. W konkursie, dzięki zaangażowaniu sponsorów, biorą również udział zespoły studenckie. Zadaniem zespołów jest zarządzanie wirtualnymi spółkami, tak aby osiągały jak najlepsze wyniki na symulowanym komputerowo rynku.

GMC to innowacyjny i intensywny trening analizy finansowej, oceny ryzyka czy planowania strategicznego. Projekt wymaga wnikliwej analizy rynku i obserwacji konkurencji. Zaangażowanie emocjonalne, które towarzyszy udziałowi w symulacji, czyni z niej efektywne i doceniane narzędzie szkoleniowe dla kadry menedżerskiej. Rozwija również świadomość biznesową, zapewnia tzw. helicopter view, niezbędny w pracy zarządu. Zaangażowanie w projekt daje również możliwość efektywnego dotarcia do wyselekcjonowanych studentów, młodych talentów.

18. polska edycja Global Management Challenge rozpocznie się już w grudniu tego roku. Zespoły do konkursu należy rejestrować na www.gmcpoland.pl. Konkurs będzie składał się z trzech etapów, dwa z nich będą prowadzone online, a ostatni – czyli finał krajowy – odbędzie się na Giełdzie Papierów Wartościowych. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.gmcpoland.pl.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]