Wydarzenia

Rozstrzygnięcie VII edycji konkursu im. prof. Jerzego Jakubowskiego

Rośnie zainteresowanie arbitrażem wśród przyszłych prawników. Świadczy o tym ich liczny udział w konkursie im. prof. Jerzego Jakubowskiego na najlepszą pracę magisterską na temat sądownictwa arbitrażowego i mediacji. W tegorocznej edycji zwyciężyła Aleksandra Orzeł (praca magisterska „Istota i charakter prawny umowy o arbitraż w świetle prawa polskiego i szwedzkiego”).

Konkurs na najlepszą pracę magisterską organizowany jest przez Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej (SA KIG) od 14 lat – w cyklu dwuletnim. Pierwsza edycja miała miejsce w 2003 r. Udział w konkursie nie tylko jest powodem do satysfakcji, lecz również otwiera laureatom drogę do publikacji ich prac, dalszej kariery arbitrażowej, współpracy z najlepszymi kancelariami prawniczymi w kraju i za granicą. Na nagrody w tegorocznym konkursie przeznaczono łącznie 30 tys. zł.

Nagroda za zwycięską pracę, napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Jerzego Rajskiego z Uniwersytetu Warszawskiego, wyniosła 9 tys. zł. Drugie miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 7 tys. zł otrzymała Urszula Comi, za pracę magisterską „Związanie umową o arbitraż spółek powiązanych w międzynarodowym arbitrażu handlowym”, napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Andrzeja W. Wiśniewskiego. Natomiast trzecie miejsce ex aequo i nagrody pieniężne w wysokości 5 tys. zł przyznano Jakubowi Bogumiłowi Barańskiemu, za pracę magisterską „Dopuszczalność zaskarżania uchwał zgromadzeń spółek z o.o. do sądów arbitrażowych w prawie polskim i niemieckim”, napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Andrzeja W. Wiśniewskiego, oraz Patrycji Treder, za pracę „The transfer of the Competence to Conclude Investment Treaties. The problem of Investors’Legitimate Expectations”, pod kierunkiem prof. dr. hab. Roberta Grzeszczaka.

Jury tegorocznego konkursu postanowiło także przyznać wyróżnienia i nagrody pieniężne w kwocie 2 tys. zł Damianowi Wyrzykowskiemu, za pracę magisterską „Instytucja ugody w postępowaniu przed sądem polubownym”, pod kierunkiem prof. dr. hab. Adama Brzozowskiego, oraz Miłoszowi Siuda, za pracę „Nadużycie prawa w arbitrażu”, pod kierunkiem prof. dr. hab. Jerzego Poczobuta.

– Cieszy nas duże zainteresowanie arbitrażem i naszym Sądem wśród młodych prawników. W tym roku do konkursu zakwalifikowane zostały 32 prace i podobnie jak podczas poprzedniej edycji pojawiły się prace pisane w języku angielskim. O ich wysokim poziomie niech świadczy fakt, że jury postanowiło wyróżnić i nagrodzić łącznie aż 6 prac magisterskich – mówi Marek Furtek, prezes Sądu Arbitrażowego przy KIG.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 27 września 2017 r. w siedzibie Sądu Arbitrażowego przy KIG.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]