Wydarzenia

Przedsiębiorcy na rzecz klimatu

SHUTTERSTOCK

20 października Warszawa stanie się częścią międzynarodowego wydarzenia Global Week of Green Business and the Climate Movement, koordynowanego przez inicjatywę Eco4Clim.

W trakcie jednego tygodnia w miastach na całym świecie zostaną zorganizowane akcje dotyczące działań na rzecz klimatu. Każde miasto zaprezentuje prowadzone przez siebie projekty mające na celu wzmocnienia ekologicznej pozycji i promowanie ekoprzedsiębiorców.

Główne cele, jakie niesie ze sobą Global Week of Green Business and the Climate Movement, to: promowanie, łączenie i wzmacnianie ekoprzedsiębiorców w Polsce, wzmacnianie lokalnych ekosystemów gospodarki ekologicznej oraz trwałych sieci biznesowych, a także wdrażanie celów zrównoważonego rozwoju ONZ i porozumienia paryskiego.

Jednym z elementów warszawskiego spotkania będzie dwugodzinny warsztat/laboratorium Warsaw Climate Lab zorganizowany przez partnera wydarzenia, firmę Kapitech. W jego trakcie uczestnicy będą mogli zapoznać się z potencjałem danych satelitarnych, które mają istotną wartość dla rozwiązywania wyzwań wynikających ze zmian klimatycznych.

Wydarzenie zostanie podzielone na dwie części: panel dyskusyjny podejmujący tematykę zmian klimatu oraz ceremonię wręczenia nagrody Climate Champion Awards. Może ubiegać się o nią każda z firm, która stosuje rozwiązania lub prowadzi projekty dotyczące wykorzystania danych obserwacji ziemi i tych dotyczących klimatu.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia: www.eco4clim17.ecopreneurs4climate.org.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

25 najlepszych polskich startupów

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kiedy Alexa przemówi po polsku? [TYLKO U NAS]