Wydarzenia

Przedsiębiorcy na rzecz klimatu

SHUTTERSTOCK

20 października Warszawa stanie się częścią międzynarodowego wydarzenia Global Week of Green Business and the Climate Movement, koordynowanego przez inicjatywę Eco4Clim.

W trakcie jednego tygodnia w miastach na całym świecie zostaną zorganizowane akcje dotyczące działań na rzecz klimatu. Każde miasto zaprezentuje prowadzone przez siebie projekty mające na celu wzmocnienia ekologicznej pozycji i promowanie ekoprzedsiębiorców.

Główne cele, jakie niesie ze sobą Global Week of Green Business and the Climate Movement, to: promowanie, łączenie i wzmacnianie ekoprzedsiębiorców w Polsce, wzmacnianie lokalnych ekosystemów gospodarki ekologicznej oraz trwałych sieci biznesowych, a także wdrażanie celów zrównoważonego rozwoju ONZ i porozumienia paryskiego.

Jednym z elementów warszawskiego spotkania będzie dwugodzinny warsztat/laboratorium Warsaw Climate Lab zorganizowany przez partnera wydarzenia, firmę Kapitech. W jego trakcie uczestnicy będą mogli zapoznać się z potencjałem danych satelitarnych, które mają istotną wartość dla rozwiązywania wyzwań wynikających ze zmian klimatycznych.

Wydarzenie zostanie podzielone na dwie części: panel dyskusyjny podejmujący tematykę zmian klimatu oraz ceremonię wręczenia nagrody Climate Champion Awards. Może ubiegać się o nią każda z firm, która stosuje rozwiązania lub prowadzi projekty dotyczące wykorzystania danych obserwacji ziemi i tych dotyczących klimatu.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia: www.eco4clim17.ecopreneurs4climate.org.

Miesięcznik „My Company Polska
PRENUMERATA

Moim zdaniem

Najczęściej czytane

Czy przenieść firmę za granicę

Cztery sposoby na podatki

Boom na drony

Kto zyska na ozusowaniu umów zleceń?

Dobre auto na niskie raty